Polecamy

Schody drewniane i ich rodzaje

5 szybkich sztuczek, które odmienią Twoją kuchnię

Drzwi wewnętrzne

10 rzeczy do przemyślenia przy zakupie drzwi wewnętrznych do domu

Każdy, kto bierze udział w tworzeniu domu, niezależnie od tego, czy jest to dom wybudowany we własnym zakresie, czy projekt renowacji, wie, jak ważne jest dobranie odpowiednich drzwi, które uzupełnią jego przestrzeń wewnętrzną. Drzwi, które wybierzesz, mogą mieć duży wpływ na wygląd i samopoczucie Twojej nieruchomości. Ale wybór odpowiedniego projektu jest tylko częścią wyzwania. Są też inne względy, więc wymyśliliśmy tę poręczną listę dziesięciu najlepszych:

1. To kwestia stylu
Rodzaj drzwi, które wybierzesz do swojego domu naprawdę zależy od ogólnego stylu Twojej nieruchomości. Warto wiedzieć, że drzwi również same w sobie pasują do różnych stylów, więc możesz skupić się na rodzaju "wyglądu", który będzie działał najlepiej dla Ciebie. Tutaj w JB Kind nasz katalog podzielony jest na cztery rodzaje: współczesny, klasyczny, szejker i domek. Prawdopodobnie jasne jest, że współczesne drzwi będą najlepiej pasować do nowoczesnego wystroju, jednak uważamy, że nasze drzwi do domku i klasyczne drzwi, są równie popularne w tradycyjnych i nowoczesnych wnętrzach miejskich.  Trendy w aranżacji wnętrz są obecnie bardzo eklektyczne i chodzi o to, aby wszystko działało w harmonii i tworzyło przestrzeń, którą chcesz. 

2. Wykończenie

Kiedy już zdecydujesz się na projekt swoich drzwi, zastanów się nad wykończeniem: czy wolisz okleinę z prawdziwego drewna czy gładki wygląd laminatu? Czy drzwi lakierowane najlepiej pasują do twojego wystroju, czy też wolisz odświeżające, białe drzwi gruntowane? Prawdopodobieństwo jest takie, że w większości obiektów zdecydujesz się na ten sam wzór drzwi. Jednakże, jedną z naszych najlepszych wskazówek dotyczących wzornictwa jest rozważenie różnych wykończeń, aby odzwierciedlić różne części domu. Możesz zdecydować się na nasze piękne współczesne drzwi Mistral, na przykład w wykończeniu orzechowym w Twoim salonie, ale w białym dla Twojego piętra. 

3. Jak zostaną zamontowane twoje drzwi? 

To prawdopodobnie jeden z najważniejszych czynników przed wyborem drzwi wewnętrznych. Jak będą one dopasowane?

Jeśli używasz standardowych zawiasów, zastanów się dokładnie, w którą stronę drzwi się otworzą. Zazwyczaj drzwi wewnętrzne otwierają się do pomieszczenia, ale mogą być powody, aby zrobić inaczej. Jeśli pokój, para drzwi stanowi piękną cechę, jeśli masz przestrzeń. Jeśli nie, to co z systemami drzwi kieszonkowych? Są one doskonałym pomysłem na oszczędność miejsca, ponieważ drzwi są zamknięte w jamie ściany, gdy są otwarte. Innym wspaniałym pomysłem są drzwi dwuskrzydłowe, idealne do szafek i łazienek, gdzie przestrzeń jest ograniczona. 

4. Jakiego rozmiaru drzwi potrzebujesz? 
Jeśli twoje ościeżnice drzwiowe mają standardowy rozmiar w Wielkiej Brytanii - i prawdopodobnie tak jest - to świetna wiadomość, ponieważ twoje drzwi będą łatwiej dostępne i bardziej ekonomiczne. Ale najpierw zmierz się z tym, jakbyś był w starszej posiadłości, może się zdarzyć, że będziesz potrzebował drzwi wykonanych na miarę, jeśli ościeżnice nie są w standardowym rozmiarze. Wiele z naszych projektów w JB Kind ma również opcje na zamówienie, więc jeśli Twoje serce jest nastawione na konkretny projekt, ale odkryłeś, że standardowy rozmiar nie będzie pasował do Twojej ramy, nie rozpaczaj, być może będziemy w stanie pomóc.  Kliknij tutaj, aby uzyskać informacje na temat standardowych rozmiarów drzwi.

Niech będzie światło! Rozważcie opcje oszklone
Zawsze warto wziąć pod uwagę, że wiele drzwi będzie miało również dopasowaną opcję przeszklenia, co jest świetną rzeczą, aby wiedzieć, czy chcesz wpuścić więcej światła do pokoju lub mieć możliwość zobaczenia przez niego.

Możesz mieć na przykład nasze laminowane drzwi Colorado przez Twój dom i jego przeszklonego partnera zalewające więcej światła do Twojej kuchni i pomieszczeń mieszkalnych. 

6. Jak solidne będą twoje drzwi? 
W wielu drzwiach występują różnice w jakości konstrukcji. Są to ważne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o wydajność, trwałość i oczywiście koszt drzwi. Przy wyborze preferowanych wzorów należy zwrócić uwagę na szczegóły dotyczące konstrukcji rdzenia i zszycia krawędzi. Niektóre drzwi, na przykład, mają pusty rdzeń, a inne będą miały solidne, zaprojektowane rdzenie - co będzie bardziej kosztowne, ale bardziej trwałe. 

7. Potrzebujesz drzwi pożarowych? 
To może być najważniejszy czynnik do rozważenia. Istnieją bardzo jasne wytyczne co do tego, gdzie w Twoim lokalu MUSZĄ znajdować się drzwi przeciwpożarowe, dla bezpieczeństwa wszystkich osób mieszkających w domu.  Na przykład, drzwi prowadzące do zintegrowanego garażu muszą być drzwiami przeciwpożarowymi.

Aby dowiedzieć się, jakie są zasady i co należy zrobić, przeczytaj nasz blog na ten temat: Czy potrzebuję drzwi przeciwpożarowych w moim domu.  Jeśli zatrudniasz architekta do pracy dla siebie, doradzi on, co jest wymagane. 

8. Klamki do drzwi i wyroby żelazne
Klamka do drzwi rolkowych Gdy zamawiasz drzwi, zazwyczaj nie są one wyposażone w zawiasy, klamki i zamki, których mógłbyś potrzebować - ponieważ oferuje on klientowi o wiele większy wybór, ponieważ może wybrać swoje własne stylowe klamki, które pasują do wyglądu jego domu.

Ponadto, w obiektach remontowych, ludzie często chcą zachować starsze klamki, które zostały ocalone z oryginalnych drzwi. W JB Kind oferujemy pakiety klamek do drzwi, które zawierają wszystko, co jest potrzebne do powieszenia drzwi. 

9. Kto będzie montował Twoje drzwi? 
Montaż drzwi Przekonasz się, że doświadczony monter drzwi lub stolarz to najlepsza osoba do zamontowania drzwi. Będzie on również w stanie udzielić Ci cennych porad przed zakupem, jak może wyglądać gotowy produkt i jakie są wymagane rozmiary.

Jeśli chcesz samemu zamontować drzwi, nasze Centrum Informacyjne posiada przewodnik, który powinien pomóc:
Jak zamontować wewnętrzne drzwi.

10. Budżet
Ile to wszystko będzie kosztować? Bardzo ważne jest, aby przed zakupem drzwi ustalić realistyczny budżet. Powinieneś wziąć pod uwagę koszt mebli do drzwi na górze drzwi; czy możesz potrzebować opcji na zamówienie; koszt wynajęcia kogoś, aby dopasować drzwi i gdzie kupić drzwi - od sprzedawcy budowlanego, specjalistycznego sprzedawcy drzwi lub za pośrednictwem przedsiębiorcy internetowego. Zawsze najlepiej jest być przygotowanym!

 

 

Zobacz

Jaki kolor drzwi wewnętrznych jest dla ciebie...

Kolory mogą naprawdę wpłynąć na nasz nastrój, więc dobór odpowiednich odcieni do Twoich...

Drzwi przeciwpożarowe - ich cel i znaczenie

Jeśli jesteś w trakcie remontu nieruchomości lub rozpoczynasz budowę własnego domu, to...

Częste błędy popełniane przy montażu drzwi...

Bez względu na to, czy budujesz samodzielnie, odnawiasz starą posiadłość, czy po prostu...