Polecamy

10 wskazówek, jak wybrać oczyszczacz powietrza

Rzeczy do rozważenia przy wyborze balustrady

Schody

4 pomysły projektowe dla przestrzeni pod schodami

Kochamy schody. Mogą dodać zupełnie nowy element do Twojego domu. Niektóre schody są eleganckie i płyną z Twoim domem. Pozostałe schody są odważne i nowoczesne, które będą centralnym elementem domu. Tak czy inaczej, istnieje wiele opcji schodów pasujących do każdego domu.

Czasami jednak schody, które chcemy, nie sprawdzają się w domu, w którym się znajdujemy. Dość często znajdziesz dom z solidnymi schodami i zastanawiasz się: „co mam zrobić z tą zmarnowaną przestrzenią?”
Wiele takich schodów będzie miało wejście do małej szafy lub miejsca do wstawania. Jeśli jednak chcesz czegoś bardziej ekscytującego, istnieje wiele różnych pomysłów projektowych, które przekształcą zmarnowaną przestrzeń pod schodami w obszar domu, w którym wszyscy będą chcieli przebywać. Oto kilka pomysłów, które mogą Ci pomóc.

Przestrzeń magazynowa
Chociaż właśnie powiedzieliśmy, że często ta utracona przestrzeń zamienia się w magazyn, istnieją wyjątkowe sposoby, aby z tym pracować. Zamiast zamykać obszar i zamieniać go w pomieszczenie na śmieci, otwórz niższą część schodów. Możesz dodać półki na antyki i obrazy, regał do biblioteki lub cokolwiek innego, co pomoże ci w porządnym przechowywaniu przedmiotów. Spójrz na niektóre z tych pomysłów na przechowywanie i zobacz, jak kreatywni stali się niektórzy ludzie.

Mała przestrzeń biurowa
Potrzebujesz powierzchni biurowej, ale nie masz dodatkowego wolnego miejsca? Cóż, dlaczego nie wykorzystać dodatkowej przestrzeni na klatce schodowej, aby stworzyć sobie małe, prywatne i niezwykle wyjątkowe biuro? Będziesz mieć własną przestrzeń z dala od reszty domu, nie wykorzystując cennych pomieszczeń.

Można to zrobić na wiele różnych sposobów. Możesz przejść do prywatności, zamieniając przestrzeń w prawdziwy pokój. Możesz to zrobić, budując dodatkowe ściany lub po prostu dodając przesuwne drzwi, aby zamknąć obszar. Alternatywnie możesz zachować otwartą przestrzeń bez konieczności zbyt dużej zmiany. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zdecydować, który z nich jest najlepszy dla Twojego domu.

Utwórz dodatkowe miejsce
Jeśli chcesz dodać więcej miejsc do siedzenia w swoim domu, spróbuj zamienić przestrzeń pod schodami w ławkę. Możesz również mieć bardziej prywatne miejsce do siedzenia, zamieniając je w kącik do czytania lub miejsce, w którym możesz uciec od świata. Znajdziesz tutaj pomocne wskazówki, jak zbudować kącik do czytania pod schodami.

Domek dla psa
Twoi futrzani przyjaciele zasługują na własną przestrzeń. Zamień obszar pod schodami w ich własny domek dla psów. Możesz zrobić coś prostego, wyrzeźbiając mały obszar, w którym można umieścić legowisko dla psa. Alternatywnie możesz pójść trochę bardziej ekstrawagancko i stworzyć cały mały pokój dla swojego zwierzaka. Poszukaj inspiracji w tych kreatywnych domkach dla psów.

Nie traktuj obszaru pod schodami jako zmarnowanej przestrzeni. Potraktuj to jako czystą kartę dla kreatywnego projektu, który może wykonać cała rodzina. Od szafy do przechowywania po biuro, a nawet budkę dla psa, możliwości są nieograniczone.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...