Polecamy

Jak sklejka zmienia sposób, w jaki projektujemy kuchnie

Wybieramy półki do pokoju dziecięcego

Schody

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla seniorów

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla osób starszych?  

OCZYŚĆ SCHODY
Może się to wydawać oczywistym krokiem, ale wielu właścicieli domów zostawia na schodach zabawki, kurtki, śmieci i inne przedmioty. Zrób bezpieczne schody dla osób starszych, usuwając wszelkie przeszkody, które mogą prowadzić do potknięcia. Pamiętaj, że seniorzy mogą mieć osłabiony wzrok i mniejszą mobilność. Nie mogą łatwo ominąć samochodzika Twojego malucha na najwyższym stopniu. Regularnie sprawdzaj schody pod kątem przedmiotów, które mogą prowadzić do potknięcia. Miej kosz obok schodów do przechowywania wszelkich znalezionych przedmiotów.

OŚWIETLENIE JEST WAŻNE
Zawsze zostawiaj dobrze oświetlone schody. W dzień lub w nocy chcesz mieć pewność, że członkowie Twojej rodziny w podeszłym wieku będą mogli łatwo zobaczyć każdy krok. Możesz zainstalować niestandardowe oświetlenie, oświetlenie sufitowe lub oświetlenie szynowe. Niektóre światła mają czujniki, które wykrywają, kiedy ktoś wchodzi i schodzi po schodach. Nigdy nie zostawiaj schodów ciemnych.

DODAJ BIEŻNIK LUB BEZPIECZNY DYWAN
Niektóre materiały, takie jak gładkie drewno lub płytki, mogą być śliskie. Schody wyłożone wykładziną mogą odrywać się od schodów, stwarzając ryzyko potknięcia. Pamiętaj, aby bezpiecznie zainstalować dywan. Dodaj indywidualny bieżnik na każdym kroku, aby uzyskać dodatkową przyczepność i bezpieczeństwo. Zadzwoń do ekspertów w Stair Star, aby dowiedzieć się, jakie opcje są dostępne dla Twojego domu.

PORĘCZE PO OBU STRONACH SCHODÓW
Upewnij się, że poręcze są bezpieczne i po obu stronach schodów. Osoby dorosłe powinny znajdować się na wysokości łokci. Sprawdź ciężar na poręczy. Poręcze powinny z łatwością utrzymać ciężar osoby dorosłej. Poręcze powinny przebiegać od dołu do góry schodów. Jeśli nie masz bezpiecznych poręczy, nasz doświadczony zespół pomoże Ci zamontować poręcze, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie.

BUTY MAJĄ ZNACZENIE
Wierz lub nie wierz, ale jakie obuwie posiada Twoja rodzina, może wpłynąć na bezpieczeństwo Twoich schodów. Na przykład, jeśli twoja starzejąca się mama nosi kapcie ortopedyczne, jest bardziej podatna na upadki na schodach. Zachęcaj do używania bezpiecznego obuwia z bieżnikiem. Jeśli wchodzenie po schodach jest niewygodne, zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci uczynić schody bardziej bezpiecznymi dla ukochanej osoby.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...

Jak odnawiać stare drewniane schody - 4...

Czy Twoje schody widziały lepsze dni? Czy potrzebują odnowienia, naprawy lub wymiany?...