Polecamy

10 wskazówek, jak wybrać oczyszczacz powietrza

Schody spiralne kontra zwykłe schody

Kuchnie

5 szybkich sztuczek, które odmienią Twoją kuchnię

Jasne - wspaniała, pełna przebudowa kuchni z nowymi niestandardowymi szafkami, granitowymi blatami i urządzeniami ze stali nierdzewnej byłaby idealna. Ale czasami ta oszałamiająca transformacja twoich snów nie jest w zasięgu ręki.

 

Nie czekaj, aby zaktualizować kuchnię
Aby powstrzymać Cię, dopóki nie będziesz gotowy na prawdziwą okazję, oto 5 szybkich sztuczek, które pozwolą Ci odświeżyć styl Twojej kuchni i tchnąć trochę życia w tę zmęczoną przestrzeń. Możesz nie być w stanie zdobyć nowych blatów, które chciałeś, ale te drobne ulepszenia odświeżą Twój pokój tak samo.

 

1. Stwórz akcentującą ścianę w kuchni

Jeśli jesteś zmęczony tym samym starym wyglądem w kuchni, pomyśl o dodaniu ściany akcentującej. Stworzy to centralny punkt w Twojej przestrzeni i zapewni ulepszenie bez szkody dla budżetu. Wybierz nową farbę lub schemat kolorów i zastosuj go. Jeśli malujesz tylko jedną ścianę, powinieneś być w stanie ukończyć ten projekt w jeden dzień.

Jeśli malowanie nie jest czymś, co Cię interesuje, pomyśl o dodaniu backsplash. Dostępnych jest wiele różnych opcji, w tym klej dociskowy. Jasny backsplash może dodać trochę blasku do Twojej przestrzeni. Wybierz kolor lub wzór, aby przyciągnąć wzrok. Wystarczy wprowadzić zmianę, oszczędzając na większe uaktualnienie.

2. Aktualizacje kuchni na mniejszą skalę
Kiedy Twój budżet po prostu nie pozwala na wszystkie aktualizacje, których szukasz, nadal masz opcje. Pomyśl tylko na mniejszą skalę. Zmiana wystroju, elementów akcentujących i wyposażenia może mieć ogromne znaczenie.

Zmień wystrój swojej kuchni
Pomyśl o dodaniu niepowtarzalnego wystroju do zachęcającej przestrzeni. Świece z lastryko, podstawki i miski wnoszą do pokoju odrobinę koloru i są teraz modnymi przedmiotami. Jeśli intryguje Cię styl maksymalistyczny, wybierz odjechany i niepowtarzalny zegar ścienny. Te elementy mogą być tak ekstrawaganckie i efektowne, jak chcesz. Będziesz mieć temat do rozmowy zarówno dla gości, jak i rodziny. Jeśli masz okna w kuchni, wymień te zasłony i ozdoby na coś bardziej nowoczesnego lub współczesnego. Każdy potrzebuje zmiany od czasu do czasu!Ponownie przemyśl elementy akcentów kuchennych
Przestarzałe oprawy oświetleniowe mogą naprawdę powstrzymać wygląd Twojego pokoju. Być może nadszedł czas, aby zanurzyć się i ulepszyć swoją oprawę oświetleniową. Lampy wiszące są obecnie popularnym wyborem, ale możesz wybrać wszystko, co pasuje do Twojej przestrzeni. Kiedy już to robisz, pomyśl o oświetleniu podszafkowym lub zadaniowym we wszystkich intensywnie użytkowanych obszarach kuchni. Rozjaśnij przestrzeń, a zobaczysz różnicę!


Wyłącz stare urządzenia kuchenne
Większe urządzenia, takie jak lodówka lub kuchenka, mogą być teraz zbyt ciężkie i to jest w porządku. W międzyczasie - na mniejszą skalę - masz możliwość wymiany baterii umywalkowych. Znajdź coś, co będzie funkcjonalne dla Twojej rodziny, może pomyśl o ekologiczności dzięki kranowi dotykowemu, który oszczędza wodę. Możesz tutaj bawić się wykończeniami, mieszać metale lub wybierać gładki mat. Małe zmiany będą miały duży wpływ.

 

3. Zainstaluj nowy sprzęt
Chociaż Twoje szafki mogą wyglądać na przestarzałe, mogą nadal być w dobrym stanie. Jeśli Twoja kuchnia została zbudowana w latach 60. lub 70. XX wieku, prawdopodobnie szafki są wykonane z wytrzymałego, litego drewna. Z tego czy innego powodu możesz nie być gotowy na pełną przebudowę kuchni przy użyciu wszystkich nowych szafek, a nawet na tańszy proces zwany odnawianiem szafek. Nadal możesz zaktualizować swoją kuchnię. Zmień okucia obudowy, aby uzyskać świeży wygląd - zdziwisz się, jaka to różnica.

Jeśli Twoja kuchnia jest stara i szara, to prawdopodobnie sprzęt jest równie brzydki jak szafki. Dobrą rzeczą jest to, że gałki i uchwyty szafek są niedrogą i łatwą wymianą, która natychmiast ożywi Twoją kuchnię! Zamień te zużyte i brudne uchwyty na nowoczesne i błyszczące gałki. Połącz metaliczne wykończenia, aby uzyskać coś atrakcyjnego wizualnie.

 

4. Wyłóż wnętrze szafek pachnącym papierem
To sztuczka starych żon, używana od wieków przez matki próbujące wydłużyć okres przydatności do spożycia z półek. Nowoczesna wersja papieru kontaktowego stanowi zabawną odmianę starej sztuczki i oferuje styl oraz świeży zapach. Używając wzorzystego papieru kontaktowego, nadasz kuchni odrobinę koloru i tekstury - a także pomożesz utrzymać ją w czystości!

Najlepsze w używaniu papieru zapachowego do wyłożenia szafek jest to, że jest to bardzo przystępna cenowo opcja, która może być aktualizowana tak często, jak chcesz. Naszym ulubionym jest prosty wzór w jodełkę lub jodełkę z dużą ilością kolorów, aby rozjaśnić ciemne wnętrza starych szafek. Jeśli masz szklane szafki, to dodaje coś dodatkowego, co może przyciągnąć wzrok.

 

5. Wyczyść bałagan w szafce
Chociaż nie jest to pierwszy wybór do aktualizacji, czyszczenie jest bardzo korzystne w tym procesie. Przejrzyj wszystkie szafki i szuflady, wyczyść i wyrzuć nieużywane lub stare przedmioty. Zyskasz więcej przestrzeni i wydajności, porządkując w miarę zastępowania. Możesz nawet znaleźć miejsce do przechowywania przedmiotów wcześniej trzymanych na blatach. Chodzi o to, aby stworzyć czysty obraz dla oka. Dzięki większej ilości miejsca w szafkach i szufladach zwolnisz miejsce na linii wzroku, co wprawi Cię w lepszy nastrój. Zagracony dom to szczęśliwy dom!

 

 

Zobacz

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z...

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu, kuchnia jest strefą, w której kwitną płytki...

Hurom H200 All In One

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200   Hurom H200 All In One jest rewolucyjną...

Jak wybrać materiały szafek kuchennych

Wprowadzenie do najbardziej popularnych materiałów do produkcji szafek kuchennych Wysokiej...