Polecamy

Jakie są rodzaje schodów?

Jaką frezarkę do drewna kupić?

Schody

5 wskazówek dotyczących malowania schodów

Kiedy kupujesz dom, istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre części chcesz przerobić. Nie tak często ktoś znajduje dom, który jest absolutnie doskonały, że nie musi niczego zmieniać. Prawdopodobnie będziesz chciał pomalować ściany, wymienić podłogę, a nawet wyremontować klatkę schodową.

Schody nie powinny być ostatnią myślą o Twoim domu, zwłaszcza jeśli jest to jedna z pierwszych rzeczy, które widzisz przechodząc przez drzwi. Możesz uczynić swoje schody elementem charakterystycznym domu i sprawić, że będzie się wyróżniał. Alternatywnie możesz zaprojektować go tak, aby komponował się z resztą domu. Tak czy inaczej, schody powinny być częścią twojego planu projektowego, a to może wymagać ich przemalowania.

Malowanie schodów może być nieco trudne, ale jest całkowicie wykonalne. Mając odpowiednią farbę, narzędzia i mając kilka dni na projekt, możesz zabrać stare schody i nadać im zupełnie nowy wygląd.

Zanim zajmiesz się tym projektem, mamy kilka wskazówek, które powinieneś najpierw rozważyć.

 

Wyczyść całe schody

Przed rozpoczęciem malowania ważne jest, aby mieć czyste schody. Jeśli nie, cały kurz, brud, kamienie lub cokolwiek innego, co mogą zebrać schody, utknie w farbie. Kiedy tak się stanie, nie będziesz mieć ładnego, czystego spojrzenia na koniec, a farba może zacząć się odpryskiwać.

Oczyść każdą część schodów. Od schodów po stopnie i balustradę, każde miejsce, które planujesz pomalować, powinno być dokładnie wytarte.

Zdobądź odpowiednie narzędzia i pomaluj

Nie możesz użyć do tego jakiejkolwiek farby. Chcesz czegoś, co jest wysokiej jakości i jest przeznaczone do wnętrza domu. Pamiętaj, że na klatce schodowej widać duży ruch z brudnymi skarpetami, stopami i butami. Posiadanie dobrej farby wraz z podkładem sprawi, że będzie trwać dłużej i zakryje wszelkie zadrapania, których nie można usunąć.

Do swoich narzędzi będziesz potrzebować mniejszych pędzli i wałków malarskich. Za dużo narzędzi i trudniej będzie dostać się w zakręty każdego stopnia.

Szlifuj stopnie

Potrzebujesz gładkiej powierzchni do malowania. Jeśli na schodach są jakieś nierówności lub przedmioty, które nie odpadły podczas czyszczenia, przeszlifowanie schodów pomoże się tego wszystkiego pozbyć. W przeciwnym razie, jeśli pomalujesz go bez szlifowania, ponownie nie uzyskasz tego czystego, gładkiego wykończenia.

Zaklej wszystko

Jeśli nie planujesz malowania ścian wokół schodów, możesz przykleić krawędzie taśmą. Jeśli nie, musisz bardzo uważać, aby nie dotknąć ściany pędzlem.

To samo dotyczy malowania balustrad, stopni lub podstopnic na różne kolory. Owijanie rzeczy zajmuje więcej czasu, ale zapewnia, że ​​nie rozprowadzisz farby na obszarach, których nie chcesz.

Pomaluj każdy stopień

Kiedy zaczynasz malować, rób to na każdym kroku. Będziesz mógł wtedy korzystać ze schodów, gdy farba wysycha, a resztę możesz zrobić następnego dnia. Już pomalowane schody można na razie zasłonić, aby przypomnieć rodzinie, które stopnie są suche, a które świeżo pomalowane.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...