Polecamy

7 wskazówek dotyczących aktualizacji domu

Wybór najlepszych drzwi do Twojego domu

Kuchnie

5 wskazówek dotyczących projektowania kuchni dla rodzin z małymi dziećmi

Niezależnie od tego, czy właśnie dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży, masz dziecko gotowe do raczkowania, czy też niedawno przeszłaś na emeryturę i planujesz częstsze przyjmowanie wnuków - zabezpieczenie kuchni przed dziećmi jest niezbędne. Kuchnia jest pełna twardych powierzchni, ostrych narożników, ostrych krawędzi i łatwopalnych substancji - wszystko to wydaje się przyciągać uwagę dzieci.

Mamy 5 zaleceń, jak zaprojektować kuchnię przyjazną dzieciom, a następnie podjąć dodatkowe kroki, aby zabezpieczyć ją przed dziećmi w młodszym wieku.


Projektowanie kuchni przyjaznej dzieciom zwiększa bezpieczeństwo w kuchni
Jeśli planujesz w najbliższej przyszłości zaprojektować przebudowę kuchni, funkcje przyjazne dzieciom przyspieszą Twoje wysiłki w zakresie zabezpieczenia przed dziećmi. Oto 5 rzeczy do przemyślenia:

  • Zaokrąglij krawędzi. Wybierając powierzchnię blatu, będziesz mieć wiele opcji wykończenia krawędzi blatu. Zalecamy użycie stylu z zaokrągloną krawędzią, która jest znacznie bardziej wyrozumiała w przypadku uderzających o nie głów.
  • Opcje higieniczne. Dzieci rozlewają się, upuszczają, rozpryskują i miażdżą - i nie zawsze ci o tym mówią. Nawet jeśli tak się stanie, lub złapiesz wycieki w akcji, w ruchliwej rodzinnej kuchni dzieje się wiele wycieków. Kwarc i Corian to doskonałe rozwiązania na blaty, ponieważ są praktycznie niezniszczalne, łatwe do czyszczenia, konserwacji i higieniczne.
  • Obniżona wysokość blatu. Rozważ obniżenie części blatu do wysokości odpowiedniej dla dziecka. Mając kuchnię w zasięgu ręki, dzieci mogą bezpiecznie przygotowywać własne jedzenie bez rozciągania się lub stawania na innych meblach - co zwiększa ich podatność na wypadki.
  • Baterie bezdotykowe. Dzieciom trudno jest włączać i wyłączać krany i mogą przypadkowo włączyć wodę na tyle gorącą, by poparzyć. Rozwiązaniem są baterie bezdotykowe, które można wstępnie ustawić na bezpieczną „temperaturę początkową”, którą można zmienić, gdy bateria jest włączona i uruchomiona.
  • Miejsce przyjazne dzieciom. Poświęć szufladę i / lub szafkę w sekcji podszafkowej i uporządkuj ją za pomocą talerzy, misek, filiżanek i przyborów dla dzieci, a także niektórych ulubionych przekąsek. Szuflady lodówki również mogą być do tego świetne. W ten sposób dzieci mają wszystko, czego potrzebują, na bezpiecznym poziomie obsługi.

„Moja rodzina używa dolnej szafki kuchennej do przechowywania przekąsek dla naszych dzieci” - mówi Lauren Kim z blogu o majsterkowaniu i dekorowaniu Mom Home Guide. „Szafka z przekąskami przydała się, kiedy moje córki były małe, ponieważ nasze górne szafki były dla nich niemożliwe. Szafka z przekąskami wciąż się przydaje, kiedy moje dziewczyny są nastolatkami - wszystkie swoje ulubione przekąski mogą znaleźć w jednym miejscu ”.

Proste kroki do zabezpieczenia przed dziećmi obecnego projektu kuchni
Nie planujesz w najbliższym czasie projektowania nowej kuchni? Nie ma problemu. Te techniki zabezpieczenia przed dziećmi nadal będą działać.

Baby-Gate do twojej kuchni. Dobra wiadomość dotycząca kuchni kuchennych jest taka, że ​​istnieje tylko jedno (a może dwa) wejścia i wyjścia. Oznacza to, że możesz użyć bramki dla dzieci, aby trzymać dzieci z daleka. Kup taki, który jest wyższy niż myślisz - nawet małe dzieci mogą zaskoczyć Cię swoimi umiejętnościami wspinaczkowymi.

Wyłącz toksyczne środki czyszczące. Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do ekologii, teraz jest dobry moment na rozpoczęcie. Pozbądź się toksycznych środków czyszczących, aby nie stanowiły zagrożenia, i zastąp je nietoksycznymi, przyjaznymi dla środowiska wersjami. Zdziwiłbyś się, co może zdziałać odrobina octu i wody!

Zamykaj drzwi szafy i szuflady. Niemowlęce zamki do drzwi szafek i szuflad to konieczność. Uniemożliwiają niemowlętom i małym dzieciom dostęp do niebezpiecznych przedmiotów. Wydaje się, że rodzice Kitchen Magic wolą wielofunkcyjne zatrzaski Munchkin Xtraguard Dual Action. Nie, nie dostajemy łapówek - po prostu lubimy ich prostą instalację, łatwość obsługi i fakt, że faktycznie działają.

Trzymaj niebezpieczne przedmioty poza zasięgiem. Nawet jeśli nie masz kuchni przyjaznej dzieciom, nadal możesz rozbudować istniejące szafki o innowacyjne rozwiązania do przechowywania. Następnie przenieś ostre noże, małe urządzenia i inne niebezpieczne przedmioty znajdujące się na dostępnych blatach do ich nowych, wyznaczonych miejsc przechowywania. Ponieważ drzwi i szuflady zostały zamknięte - możesz iść.

Pamiętaj: im ostrzejszy, tym wyższy powinien być. Lauren Webber z www.mamaslikeme.com radzi: „Należy zabezpieczyć szafki przed dziećmi, zwłaszcza dolne szafki, do których dzieci mają łatwy dostęp”. W tych niższych szafkach staraj się trzymać z daleka wszelkie przedmioty o ostrych krawędziach lub przedmioty, które mogą łatwo rozbić się na wiele kawałków, mówi, dodając, że kiedy dzieci są z tobą w kuchni, staraj się unikać używania ostrych przedmiotów w ich obecności .

Te proste kroki mogą naprawdę pomóc uczynić Twoją kuchnię bezpieczniejszą dla niemowląt i małych dzieci. Zapewnią też rodzicom i rodzinie trochę więcej spokoju.

 

Zobacz

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z...

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu, kuchnia jest strefą, w której kwitną płytki...

Hurom H200 All In One

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200   Hurom H200 All In One jest rewolucyjną...

Jak wybrać materiały szafek kuchennych

Wprowadzenie do najbardziej popularnych materiałów do produkcji szafek kuchennych Wysokiej...