Polecamy

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z pomocą płytek...

Płytki wielkoformatowe i ich specyfika

Schody

7 wskazówek dotyczących aktualizacji domu

Czy chcesz odświeżyć swój dom bez całej pracy i kosztów pełnej renowacji? Aktualizacja domu nie powinna kosztować fortuny. W rzeczywistości, dzięki kilku drobnym zmianom, które będą pasować do każdego budżetu, możesz zabrać swój dom i nadać mu zupełnie nowy wygląd.

Zapoznaj się z poniższymi sposobami, dzięki którym w łatwy sposób możesz szybko odmienić swój dom bez angażowania zbytniego nakładu pracy.

 

Dodaj nowe światła

Zmiana opraw oświetleniowych to łatwy sposób na nadanie Twojemu domowi nowej atmosfery i wyglądu. Dobrze oświetlone pomieszczenie jest bardziej zachęcające i przytulne niż ciemne, ponure miejsce. Strategiczne rozmieszczenie świateł pomoże nadać temu miejscu nowy wygląd.

Sprawdź, czy możesz włączyć jak najwięcej naturalnego światła. Zainstalowanie lusterek pomoże odbijać światło z okien. Użyj lamp podłogowych i stołowych w obszarach do oświetlenia akcentującego. Jeśli możesz, spróbuj wymienić jakiekolwiek oprawy sufitowe na coś świeżego i ekscytującego.

Pomaluj schody

Częścią domu, o której nie chcesz zapomnieć, są schody. Dla wielu schody są w rzeczywistości elementem domu, gdy wchodzisz. Możesz zrobić to samo, malując je szybką farbą, a nawet dodając oświetlenie do schodów.

Wymień uchwyty szafek i drzwiczki

To może nie wydawać się dużo, ale zmiana istniejącej szuflady, szafki i klamek może naprawdę zmienić wygląd pomieszczenia. Wypróbuj różne style i wykończenia, aby zwrócić na nie uwagę.

Ubierz swoje okna

Nie zapomnij o oknach w całym domu. Zainstalowanie nowych żaluzji i zasłon może zmienić klimat pomieszczenia. Możesz zdecydować się na nowoczesne okiennice lub miękkie lejące zasłony. Niezależnie od tego, jaką atmosferę tworzysz w swoim domu, możesz dopasować okno do siebie.

Dodaj krajobraz na zewnątrz

Aktualizowanie domu nie powinno ograniczać się do jego wnętrza. Od czasu do czasu potrzebna jest też trochę miłości na zewnątrz budynku. Twój dom jest bardzo atrakcyjny, zwłaszcza gdy przychodzi czas na jego sprzedaż.

Dodaj nowe kwiaty, krzewy, dekoracje do trawników lub cokolwiek innego, co będzie dobrze wyglądać na Twoim podwórku. Oczyść i usuń gruz oraz przycinaj gałęzie drzew, które przeszkadzają wszystkim innym.

Użyj tapety

Czasami warstwa farby po prostu tego nie zrobi. Może chcesz uzyskać schludny efekt na ścianach, ale nie wiesz, jak go stworzyć. Dlatego tapeta jest tak przydatna. Instalacja jest dość prosta i można to robić w weekend.

Dobrze wyczyść

Czasami dom potrzebuje tylko porządnego, głębokiego czyszczenia, aby go odświeżyć. Brud, kurz i brud mogą szybko pogorszyć atmosferę domu i sprawić, że będzie on wyglądał na przestarzały. Przede wszystkim porządnie posprzątaj swój dom i spójrz ponownie. Może się okazać, że tak naprawdę nie musisz robić nic więcej, ale może polakierować warstwę farby.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...