Polecamy

Dobrzy producenci schodów: jak ich dostrzec

Kołdra obciążeniowa - 5 zalet, które musisz poznać

Design

9 sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na remoncie domu

Remonty domów to świetny sposób na unowocześnienie niektórych pomieszczeń lub uzyskanie wrażenia nowej przestrzeni życiowej bez konieczności kupowania innego domu. Nie powinno więc dziwić, że rynek remontów domów w samych Stanach Zjednoczonych jest wart miliardy dolarów.

Oszczędność pieniędzy na remontach kuchni
Jednym z najczęściej remontowanych pomieszczeń jest kuchnia. Ludzie nie tylko spędzają tam dużo czasu, ale jest to również jeden z lepszych sposobów na zwiększenie wartości Twojego domu. Niestety remont kuchni i domu jako całość może być niezwykle kosztownym przedsięwzięciem. Pełne aktualizacje często kosztują dziesiątki tysięcy dolarów, a czasem więcej. Mając to na uwadze, w tym artykule przyjrzymy się dziewięciu różnym sposobom oszczędzania pieniędzy podczas renowacji kuchni.

1. Poświęć czas na opracowanie planu remontu kuchni i budżetu

Przed przystąpieniem do prac remontowych należy opracować plan. Niezależnie od tego, czy przebudowujesz kuchnię, sypialnię czy łazienkę, plan i budżet są niezwykle ważne. Pracuj samodzielnie lub z ekspertem, aby opracować plan wszystkiego, co chcesz zaktualizować. Bez niego prawdopodobnie wydasz dodatkowe pieniądze na rzeczy i funkcje, których tak naprawdę nie potrzebujesz, ale po prostu chcesz.

Oprócz planu musisz też mieć na uwadze budżet. Chociaż istnieje wiele sposobów na aktualizację kuchni, wszystkie kosztują. Dowiedz się, ile jesteś w stanie wydać. Chcesz mieć pewność, że ustalisz limit, aby nie wpaść w kłopoty finansowe, próbując zapłacić za cały projekt.

2. Rozważ odnowienie szafek kuchennych

To jest coś, co można łatwo zrobić, co jest szybkie, niedrogie i ma ogromny wpływ na wygląd Twojej kuchni. Odnawianie szafki polega na wzmocnieniu istniejących ram szafek trwałą sklejką, a następnie nałożeniu na nią okleiny z prawdziwego drewna lub laminatu bezobsługowego. Zachowujesz istniejące szafki, ale ulepszasz kolor i styl, wymieniając drzwi i szuflady.

Zapewnia wygląd i funkcjonalność zupełnie nowych szafek, ale kosztuje ułamek ceny całkowitej wymiany. Jest to również opcja oszczędzająca czas, ponieważ proces instalacji zajmuje około 3-5 dni w porównaniu do tygodni lub nawet miesięcy w przypadku całkowitej przebudowy. Co więcej, możesz jednocześnie dodać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Niektórzy poważni właściciele domów DIY wybierają szafki RTA (gotowe do montażu), które zamawiają online. Aby przyjrzeć się niektórym dostępnym stylom szafek i dostawcom, a także uzyskać wgląd w opinie innych właścicieli domów o tej opcji, odwiedź witrynę RTA Cabinet Reviews.

3. Rozejrzyj się za najlepszymi materiałami do renowacji

Niezależnie od rodzaju renowacji, którą chcesz wykonać, istnieje duża szansa, że ​​będziesz musiał kupić różne materiały. Jeśli po prostu kupisz wszystko, czego potrzebujesz, w pierwszym miejscu, które odwiedzasz, prawdopodobnie przegapisz niektóre oferty oszczędzające pieniądze. Im więcej się rozglądasz, tym większe masz szanse na znalezienie niedrogich opcji ukończenia całego projektu.

Oprócz lokalnych sklepów ze sprzętem i dużych sklepów w Twojej okolicy, rozważ wyszukiwanie w Internecie. Istnieją sklepy z meblami, które oferują lepszą i częstszą sprzedaż, więc szanse na znalezienie czegoś wielkiego poprawią się. Pamiętaj, aby zapytać znajomych i rodzinę o ich zalecenia dotyczące sklepów, w których można znaleźć wysokiej jakości materiały.

4. Sam poradzisz sobie z rozbiórką kuchni

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy podczas remontu domu jest samodzielne wykonanie wszystkich lub większości wyburzeń. Może to być nieoczekiwanie kosztowne, dlatego warto rozważyć kilka opcji. Jasne, czasami może to być trudny i długi proces - nie wspominając o bałaganie - ale może się opłacać z punktu widzenia budżetu.

Kiedy oszczędzasz pieniądze, burzenie ścian może być również stosunkowo zabawnym i terapeutycznym procesem. Ale upewnij się, że wiesz, co zostanie wyburzone, aby przypadkowo nie zniszczyć czegoś, co powinno zostać. Jeśli planujesz zająć się tym samodzielnie, nie zapomnij założyć maski, okularów ochronnych i założyć okrycia, aby zabezpieczyć podłogę przed zanieczyszczeniami.

5. Podejmuj się różnych projektów DIY

Realizacja projektów DIY to jeden z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas remontu kuchni i domu. Może to obejmować ponowne wykorzystanie starych mebli i wyposażenia po tworzenie własnych od podstaw. Budowanie yo

Twoje krzesła, stół kuchenny lub dekoracje mogą zaoszczędzić setki dolarów w porównaniu z zakupem w sklepie.

Chociaż nie każdy jest mistrzem majsterkowania, w Internecie można znaleźć tysiące filmów instruktażowych dotyczących projektów, od łatwych do trudnych. Istnieje duża szansa, że ​​będziesz w stanie znaleźć coś, z czym nie tylko sobie poradzisz, ale zaowocuje gotowym produktem, który będzie świetnie wyglądał w Twoim domu i da Ci poczucie spełnienia. Jasne, wydasz trochę pieniędzy na materiały, ale będzie to znacznie mniej niż zatrudnienie profesjonalisty.

6. Rozważ oświetlenie torów

Często niedocenianym kosztem każdej renowacji kuchni jest plan oświetlenia. Istnieje wiele sposobów na rozjaśnienie kuchni, aby nadać pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Wiele kuchni będzie miało tzw. Oświetlenie wpuszczane. Dzieje się tak, gdy oświetlenie znajduje się w samym suficie. Jak można sobie wyobrazić, obejmuje to dodatkowe czynności, takie jak wycinanie otworów, wykonanie większej ilości okablowania i ewentualna naprawa sufitu. Podczas pracy z oświetleniem zawsze najlepiej jest zatrudnić wykwalifikowanego elektryka.

Wbudowane oświetlenie może się sprawdzić w przypadku niektórych, ale może też spowodować dodatkowy wydatek. Zamiast tego rozważ zastosowanie oświetlenia szynowego. Oświetlenie szynowe jest tańsze i stanowi łatwy sposób na pełne oświetlenie kuchni różnymi rodzajami świateł, bez konieczności płacenia ogromnych pieniędzy. Wymagają również znacznie mniej pracy i pracy do zainstalowania.

7. Zachowaj ten sam (lub podobny) układ
Wiele osób uwielbia pomysł całkowitej zmiany układu swojej kuchni, ale nie podoba im się cena, która się z tym wiąże. Aktualizacja całego układu to coś więcej niż zwykłe przesunięcie stołu lub lodówki. Trzeba by było zmienić lokalizację okien, hydraulikę, a może nawet ściany. Zamiast zmieniać układ, aktualizacja wyposażenia i mebli może wystarczyć, aby tchnąć nowe życie w pomieszczenie.

Jeśli ponownie konfigurujesz istniejący układ, powinieneś również postarać się, aby urządzenia pozostały na miejscu. Przeniesienie tych elementów będzie oznaczać zmianę elektrycznej i innej mechaniki, co może radykalnie zwiększyć koszt i czas przebudowy. Często będzie wymagać aktualizacji ścian, sufitu lub podłogi.

Projekt kuchni w kształcie litery L.

8. Wybierz laminat na blaty
Jeśli zapytasz ludzi, jaki rodzaj blatu planują dostać podczas renowacji, wielu odpowie, że granit lub kwarc. Chociaż są to dobrze wyglądające i popularne opcje, większość z nich jest niesamowicie droga. Dobrym sposobem na uzyskanie atrakcyjnego blatu bez rozbijania banku są blaty laminowane.

Laminat przeszedł długą drogę w ciągu ostatnich kilku dekad. Jest dostępny w wielu różnych kolorach, wzorach i fakturach, dzięki czemu można go dostosować do własnych upodobań.

9. Przyjrzyj się zakupom z drugiej ręki

Zamiast kupować wszystko nowe, rozejrzyj się i zobacz, co można znaleźć na rynku wtórnym lub przekazać pamiątki rodzinne. Może to być wszystko, od mebli po materiały lub cokolwiek innego, czego możesz potrzebować do renowacji. To nie tylko z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ale możesz także znaleźć unikalne elementy lub przedmioty, których nie byłbyś w stanie znaleźć w sklepie.

Dowiedz się, co kupić w odniesieniu do używanych przedmiotów, a co nowego. Cokolwiek kupujesz jako używane, upewnij się, że jest wystarczająco dobrej jakości, aby było to opłacalne. Jeśli nie, w końcu wydasz więcej na jego odnowienie. Chociaż sklepy z używaną odzieżą są opcją, rozważ ogłoszenia internetowe lub witryny internetowe w Twojej okolicy.

10. Nie wszyscy wykonawcy tworzą jednakowo

Tak jak spędzasz czas na zakupach materiałów, mebli lub urządzeń, znajdź odpowiedniego wykonawcę. Chociaż możesz samodzielnie poradzić sobie z niektórymi remontami, prawdopodobnie na pewnym etapie procesu będziesz potrzebować wykonawcy. Wybór, którego dokonasz, może wpłynąć na wydatek trochę lub dużo.

Nie wybieraj jednak tylko najtańszej opcji. Często możesz dostać to, za co płacisz - ich praca może nie być tak solidna, a w rezultacie będziesz wydawać więcej na poprawianie błędów. Znajdź wykonawcę, który jest wysoko oceniany lub recenzowany, ma dobrą reputację, ale nie rozbije banku.

 

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...