Polecamy

Projektowanie wnętrz - wskazówki dla początkujących

3 sytuacje, w których sprawdzi się frezarka do pni

Design

Czy warto zainwestować w tanie krzesła biurowe?

Wiele osób decyduje się na pracę w domu. Pochłania to wiele godzin naszego czasu. Ważne jest, aby czas spędzony przy biurku był zarówno komfortowy, jak i zdrowy. Warto zastanowić się, czy krzesła obrotowe, z których korzystamy, są odpowiednie dla naszego stylu pracy i typu sylwetki. Źle dobrane krzesło biurowe może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych w przyszłości, w tym bólu karku, bólu pleców, bólu całego kręgosłupa, opuchniętych mięśni łydek czy żylaków. Jak i czy wybrać tanie krzesła biurowe do naszego biura - oto jest pytanie.

Jak wybrać najlepsze krzesło biurowe?

Krzesła obrotowe powinny być dobierane w zależności od stylu pracy. Im więcej czasu spędzamy przy biurku każdego dnia, tym bardziej funkcjonalny i wygodny model jest wymagany. Jeśli nie planujemy pracować więcej niż 3-4 godziny dziennie, powinniśmy zadbać o to, aby nasze krzesło biurowe posiadało takie funkcje jak regulowana wysokość, kąt nachylenia oparcia oraz głębokość siedziska (jest to ważne dla osób wyższych). Te krzesła są uważane za tanie krzesła biurowe, ponieważ mają podstawowe funkcje. Jeśli siedzisz przy biurku przez cały dzień i spędzasz więcej niż 8 godzin dziennie w jednej pozycji, warto zainwestować w krzesło, które ma wiele funkcji. Powinno mieć dobre oparcie i regulowane podłokietniki, zwłaszcza w zakresie regulacji wysokości i nakładek przód-tył. Tego typu krzesło obrotowe powinno mieć funkcję bujania, możliwość blokady w różnych pozycjach oraz regulację głębokości i wysokości siedziska i oparcia. Te cechy sprawią, że praca na krześle biurowym będzie wygodniejsza i zapobiegnie niepotrzebnemu dyskomfortowi.

Krzesła biurowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela obrotowego?

Wybierając najlepszy model krzeseł obrotowych, musimy zwrócić uwagę na kilka parametrów samego fotela. Ważne jest, aby zarówno tanie fotele biurowe, jak i ich droższe odpowiedniki były wyposażone w komponenty solidnej i dobrej jakości. Jak sprawdzić jakość materiałów w internecie? Sprawdź okres gwarancji. Jeśli jest on krótszy niż dwa lata, to nie należy spodziewać się cudów, gdyż są to zazwyczaj modele importowane z Azji. Ważne jest, aby zwrócić na to uwagę i wybrać modele, które mają co najmniej 3 lata gwarancji. Wysokość oparcia i funkcja podłokietników to najważniejsze cechy fotela. Zgodnie z prawami ergonomii, fotel obrotowy powinien być tak wyregulowany, aby nasze nogi podczas siedzenia były zgięte pod kątem 90 stopni, oparcie powinno wspierać się co najmniej na wysokości naszych ramion, a podłokietniki powinny wystawać z biurka. Ważne jest, aby zwracać uwagę na krzesła, które mają regulowaną wysokość, zwłaszcza jeśli będzie więcej niż jeden użytkownik. Podłokietniki powinny wspierać nasze łokcie podczas pracy. Powinny być również regulowane, aby dopasować się do naszej sylwetki. Oparcie krzesła powinno być tak wyprofilowane, aby idealnie dopasowywało się do kręgosłupa. Powinno być dobrze wyprofilowane i zapewniać podparcie odcinka lędźwiowego. Na funkcję odchylania oparcia możemy liczyć, jeśli wybierzemy bardziej zaawansowaną wersję fotela. Będzie to wygodniejsze i bardziej komfortowe dla naszych pleców, a z funkcji tej powinniśmy korzystać, jeśli spędzamy w fotelu więcej niż cztery godziny.

Cena krzesła biurowego

Po pierwsze, zarówno tanie krzesła biurowe, jak i drogie krzesła obrotowe powinny być dopasowane do naszych gabarytów. Wiele osób popełnia błąd przy wyborze krzeseł biurowych. W pierwszej kolejności patrzą na cenę. Jeśli nie spędzamy dużo czasu przy biurku, ale od czasu do czasu potrzebujemy skorzystać z komputera do pracy, możemy wybrać modele o mniejszej ilości funkcji. Tego typu krzesło można kupić już za 200-500 złotych. Cena krzesła może wzrosnąć, jeśli posiada ono więcej funkcji. Nie powinniśmy jednak brać pod uwagę najtańszych krzeseł, których cena oscyluje wokół 100 złotych. Niska cena może być atrakcyjna dla potencjalnego nabywcy, ale krzesło nie będzie dopasowane do naszej sylwetki i nie będzie regulowane, co w dłuższej perspektywie zaszkodzi nam, naszemu ciału. Pozostawię również do przemyślenia kwestię, a mianowicie, z czego te modele są wykonane, czy posiadają certyfikaty, czy nie zaszkodzą nam i naszemu zdrowiu.

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...