Polecamy

Łatwe do wykonania pomysły na renowację domu

Pergola drewniana czy pergola aluminiowa - co wybrać?

Kuchnie

Ile miejsca potrzeba, aby zainstalować wyspę kuchenną?

Wyspa kuchenna dodaje kuchni wszechstronności i piękna. Bardzo praktyczny dodatek, dobrze wykonana wyspa kuchenna, może dodać potrzebne miejsce do pracy, jadalnię i sprawić, że ogólny proces gotowania będzie bardziej zorganizowany. Wiele projektów kuchni obejmuje wyspy jako część ich początkowego projektu ze względu na ich atrakcyjność dla właścicieli nieruchomości i mieszkańców.

Rzeczy do rozważenia przy dodawaniu wyspy

Jeśli rozważałeś dodanie wyspy do swojej kuchni, najważniejszym aspektem do rozważenia jest - czy masz na to miejsce? Wyspa, która zajmuje zbyt dużo miejsca lub jest umieszczona zbyt blisko szafek, może być bardzo frustrująca. Zanim dodasz wyspę, weź pod uwagę całkowitą powierzchnię Twojej kuchni i poniższe czynniki.

Przestrzeń potrzebna na wyspę kuchenną

Nie zakładaj, że mała kuchnia nie może mieć wyspy
Wyspa jest wszechstronnym dodatkiem i można ją zaprojektować tak, aby pasowała do mniejszych kuchni. Wyspy kuchenne można zaprojektować tak, aby miały zmniejszoną głębokość lub miały kółka. Alternatywne opcje, takie jak wózki barowe, są również dostępną alternatywą dla „tradycyjnej” wyspy kuchennej. Ogólnie rzecz biorąc, wielkość samej kuchni rzadko jest problemem, a sposób wykorzystania przestrzeni, liczba mieszkańców i ogólny kształt kuchni są znacznie ważniejsze.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę luz

Wyspa to coś więcej niż całkowity rozmiar samej wyspy, prześwit jest kluczowym elementem właściwej instalacji i umiejscowienia wyspy. Przestrzeń chroniona odnosi się do przestrzeni między wyspą a szafkami kuchennymi (zwykle 3 stopy lub 1 metr). Podczas instalowania wyspy upewnij się, że pobliskie szafki mogą się całkowicie otworzyć, a wnioskodawcy, tacy jak zmywarka, mają wystarczającą przestrzeń. Nie chcesz, aby Twoja wyspa przeszkadzała istniejącym konstrukcjom, urządzeniom lub wpadała na drzwi, gdy są otwierane.

Zmaksymalizuj wydajność dzięki wielofunkcyjności

Dodając wyspę do mniejszej kuchni lub takiej, która nie ma dodatkowej przestrzeni do wykorzystania, przestrzeń jest na wagę złota. Dlatego wyspa musi być praktyczna i wszechstronna w zastosowaniu. Dobrze zaprojektowana wyspa może łączyć powierzchnię, płytę kuchenną, lodówkę na wino, miejsca do siedzenia i miejsce na garnki i patelnie. Innym dobrym scenariuszem jest wyspa, na której oprócz zlewu i zmywarki znajduje się również dużo miejsca do przechowywania, jak kuchnia poniżej.

Jeśli chodzi o wymiary, zalecany rozmiar stałej wyspy wynosi 40 na 40 cali lub 1 na 1 metr z prześwitem 31,5 cala (88 milimetrów). W małych kuchniach nawet dobrze położona wyspa może być nieco przytulna, gdy jest używana przez dwie osoby do gotowania (ale nie jest to niemożliwe) i idealnie nadaje się do użytku przez jedną osobę.

Wyspy i proporcje
Wyspa ma średnio 3 na 6,5 ​​stopy (lub 1 na 2 metry) i ma prześwit około 40 cali lub 1 metr. Odległość wokół wyspy decyduje o jej wielkości. Należy wziąć pod uwagę te proporcje, ponieważ nawet w bardzo dużej kuchni wyspa może zająć zbyt dużo miejsca, jeśli jest zbyt duża lub niewłaściwie umieszczona. Może być również kłopotliwy w użyciu, ponieważ musisz go obejść, sięgnąć po niego i może nie być umieszczony centralnie w pobliżu innych powierzchni lub sprzętu do gotowania.

Rozważmy półwysep kuchenny jako alternatywę

Istnieje więcej niż jeden sposób na dodanie wyspy do kuchni. Półwysep kuchenny jest trójstronny i na jednym końcu przymocowany do ściany. Stwarza to dodatkowe funkcje, które zapewnia wyspa, zajmując mniej miejsca w procesie, a także wymagając mniejszego prześwitu. Właściwie półwysep oznacza po łacinie „prawie wyspa”. Półwysep jest idealny, jeśli Twoja kuchnia jest mała i każda stopa musi być używana w najbardziej efektywny sposób.

Planuj dobrze, a Twoja wyspa będzie błyskawiczna

Wyspa jest jak każdy inny projekt przebudowy kuchni, ponieważ wymaga starannego planowania, aby odnieść sukces. Dokładnie zmierz swoją kuchnię i upewnij się, że może pomieścić wyspę. Pamiętaj, że nawet mała kuchnia może skorzystać na wyspie, jednak lokalizacja, przestrzeń, prześwit, projekt i funkcje muszą zostać sprawdzone przed przystąpieniem do projektu, aby właściwie wykorzystać przestrzeń kuchni i zapobiec błędom, których można uniknąć.

 

 

Zobacz

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z...

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu, kuchnia jest strefą, w której kwitną płytki...

Hurom H200 All In One

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200   Hurom H200 All In One jest rewolucyjną...

Jak wybrać materiały szafek kuchennych

Wprowadzenie do najbardziej popularnych materiałów do produkcji szafek kuchennych Wysokiej...