Polecamy

Największe błędy w wystroju wnętrza, których należy unikać

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Design

Jak prawidłowo rozmieścić półki na ścianie w pokoju dziecięcym?

Urządzając pokój dziecka, z całą pewnością każdy rodzic niezwykle dużą uwagę przywiązuje do półek, zarówno tych stojących, jak również i tych na ścianie. Stanowią one zarówno element dekoracyjny dziecięcej przestrzeni, jak również i praktyczne rozwiązanie, na którym może znaleźć się dosłownie wszystko. 

Półki stojące - regały na zabawki i książki

Bez wątpienia głównymi meblami w pokojach dziecięcych są półki stojące w formie regałów. Te są niezwykle praktyczne, bowiem można na nich pomieścić absolutnie wszystko. Stanowią doskonałe rozwiązanie, jako przestrzeń na książki, ale są i miejscem, gdzie dzieci mają swoje zabawki. Rynek ma nam do zaoferowania wiele ciekawych mebli, w tym właśnie asortymencie produktów. Mogą być one dostępne w wielu konfiguracjach, mogą pełnić różne funkcje i w każdym pokoju mogą wyglądać zupełnie inaczej. Półki takie mogą być zarówno otwarte, jak również i zamknięte, głębokie i wąskie, ułożone pionowo i poziomo. W otwartych półkach idealnie wyglądają książki czy też gry. W zamkniętych można przechowywać różnorodne zabawki, akcesoria i inne dziecięce dodatki. Patrząc na asortyment dostępnych w tej kategorii mebli, wybór jest naprawdę bardzo duży. Wiele kolorów, wielkości i sposobów ułożenia. Wystarczy tylko przemyśleć koncepcję ułożenia ich w dziecięcej przestrzeni, by mogły one okazać się bardzo ciekawym wypełnieniem tego właśnie miejsca. Półki stojące sprawdzą się zarówno w pokoju maluszka, przedszkolaka, jak również i nastolatka. 

Półki na ścianę - piękne, praktyczne, solidne

Oprócz półek stojących, które bardzo dobrze znamy, drugim elementem wypełnienia pokoju dziecka są półki na ścianę. Nie nie zajmują praktycznie miejsca, a ułożone w odpowiedniej części na ścianie, mogą zagwarantować naprawdę rewelacyjny efekt. To, co stanowi kluczowy element, to bezpieczne ich zamontowanie na ścianie. Wysokość ich powinna być tak naprawdę dopasowana do wieku dziecka. Jedne półki można powiesić bardzo nisko, aby dziecko miało do nich dostęp. Tutaj idealnie sprawdzają się otwarte, lekkie w swojej kosntrukcji elementy, na których poustawiane zostaną resorki czy lalki barbie. Inne półki można zamontować wysoko, by znalazły się w nich inne, niezbędne rzeczy naszego dziecka. W tym przypadku można postawić zarówno na półki otwarte, jak również i zamknięte. Takie półki idealnie sprawdzają się w małych przestrzeniach, gdzie brak jest odpowiedniej ilości miejsca, by pomieścić konkretne rzeczy. Te zamontowane na ścianie, zagospodarowują przestrzeń, ale nie mają one wpływu na zagracenie pokoju. W sklepach dostępne są półki wiszące w wielu rozmiarach, modułach i formach. Najważniejsze jest to, by dopasować konkretne właśnie do pokoju naszego dziecka. Można postawić na półki drewniane lub drewnopodobne, można wybrać półki klasyczne w kolorze białym czy też postawić na takie, które dostępne są w wielu kolorach.Jedno jest pewne - zarówno półki stojące, jak również i wiszące prezentują się w pokoju dziecięcym doskonale. Są one dla takiego miejsca ozdobą, ale jednocześnie i też są niezwykle praktyczne, solidne i co istotne - warte swojej ceny. 

Więcej na https://dedekids.pl/

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...