Polecamy

Brzydka prawda o schodach

Design dla przedsiębiorców. Wzornictwo przemysłowe z unijnym...

Warsztat

Jaką frezarkę do drewna kupić?

Frezarka do drewna może być bardzo przydatnym narzędziem w stolarstwie. Okaże się nieoceniona dla każdego, kto pracuje z drewnem. Ze względu na swoją wszechstronność, modele górnowrzecionowe mają wiele zalet.

Potrzebny jest tylko odpowiedni frez oraz wzorce i szablony. Dzięki temu można wykonywać kopie, profilować krawędzie, wykonywać otwory i inne połączenia. Warto również zauważyć, że frezarkę można łatwo zamontować na specjalnym stole. Dzięki temu stanie się ona modelem dolnowrzecionowym i będzie można używać jej stacjonarnie. Pozwoli to na osiągnięcie bardziej precyzyjnych wyników.

Frezarki do drewna są niedrogie i wysokiej jakości

Za około 200 zł można kupić frezarkę wrzecionową. Jeśli potrzebujesz frezarki wrzecionowej do profesjonalnych zastosowań, lepiej zainwestować w solidny, niezawodny sprzęt zaufanej marki. Takie elektronarzędzia mogą kosztować około 2000 zł, a czasem nawet więcej. Przed zakupem warto przyjrzeć się akcesoriom do frezarek. Cena będzie proporcjonalna do jakości.

Frezarka do drewna różni się od innych prędkością, mocą, płynną regulacją i średnicą uchwytu frezu. Makita i Festool to dwie najbardziej znane firmy, które oferują wysokiej jakości frezarki do drewna. Są one używane zarówno przez profesjonalistów z branży stolarskiej, jak i domowych majsterkowiczów.

Ręczna frezarka do drewna - cechy i zastosowanie - czytaj więcej na http://pomoc-narzedziowa.pl/a,asvo

Frezarka do drewna

Parametry frezarki do drewna

Moc jest najważniejszym parametrem, który należy wziąć pod uwagę przed zakupem frezarki. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które osiągają moc od 800 do 2400 watów. Którą z nich należy wybrać? Wszystko zależy od rodzaju pracy, jaką zamierzasz wykonywać za ich pomocą. Urządzenia z mniejszymi silnikami lepiej nadają się do lekkich zadań. Są lekkie, łatwe w obsłudze i bardzo wygodne. Mają jedną małą wadę. Mogą mieć problemy z frezowaniem pod dużym obciążeniem, gdy używane są większe frezy lub gdy jednorazowo zbierane są duże ilości materiału.

Jeśli chcemy używać frezarki jako urządzenia stacjonarnego, czyli będzie ona zamocowana pod stołem, lepszym wyborem będzie maszyna o większej mocy. Waga frezarki nie będzie miała znaczenia, ponieważ będzie ona mocowana bezpośrednio do stołu. Taki sprzęt będzie również odporny na przeciążenia.

Należy również wspomnieć o maksymalnej prędkości obrotowej. O ile w przypadku prac amatorskich nie ma to większego znaczenia, to w przypadku zastosowań profesjonalnych już tak. Aby uzyskać wysokiej jakości powierzchnię konieczne jest prowadzenie frezarki z mniejszą prędkością niż w przypadku korzystania z urządzeń o niższej prędkości maksymalnej.

Serwis frezarek do drewna

Przed zakupem frezarki do drewna należy również zastanowić się nad jej serwisem. Profesjonalne modele mają zazwyczaj dłuższy okres gwarancji (3 lata), co daje pewność, że w razie poważniejszych lub mniejszych awarii będzie można skorzystać z fachowej pomocy. Renomowani producenci oferują wsparcie serwisowe, w tym wymianę części. W przypadku tańszych urządzeń trudno jest znaleźć części zamienne. W przypadku wygaśnięcia gwarancji naprawa będzie prawie niemożliwa. Zakup sprzętu z wyższej półki to mądra decyzja.

Zobacz

Narzędzia marki Jonnesway, które warto mieć...

Marka Jonnesway koncentruje się na produkcji narzędzi profesjonalnych. Producent dostarcza...

Klucz do rur - kiedy należy z niego skorzystać?

Kiedy potrzebujesz narzędzia, które wytrzyma duży moment obrotowy, klucze do rur są idealnym...

Podstawowe wyposażenie warsztatu ślusarza

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ślusarze odnoszą tak duże sukcesy w swojej pracy, zarówno...