Polecamy

Smarownice pneumatyczne bez tajemnic

Ile miejsca potrzeba, aby zainstalować wyspę kuchenną?

Drzwi wewnętrzne

Jaki kolor drzwi wewnętrznych jest dla ciebie najlepszy?

Kolory mogą naprawdę wpłynąć na nasz nastrój, więc dobór odpowiednich odcieni do Twoich drzwi wewnętrznych jest bardzo ważny. Twój dom powinien być miejscem, w którym możesz się zrelaksować i być szczęśliwy, a wybór koloru drzwi wewnętrznych jest tego kluczowym elementem. 

Oczywiście, niektórzy ludzie wolą organiczną prostotę naturalnego drewna, ale jeśli masz ochotę na rozbryzg koloru w swojej wewnętrznej przestrzeni, to będą pewne decyzje, które należy podjąć! 

Wspaniałą wiadomością jest to, że dzięki uruchomionemu w tym roku serwisowi Colour Options Paint możemy zorganizować profesjonalne lakierowanie natryskowe praktycznie wszystkich naszych bram zagruntowanych na biało na wybrany przez Państwa klasyczny kolor RAL (co ciekawe: RAL jest skrótem od "Reichs-Ausschuß für Lieferbedingungen und Gütesicherung"). Jest to norma kolorystyczna, którą zarządza Niemiecki Instytut ds. Zapewnienia Jakości i Oznakowania - tak więc teraz już wiesz!)

Malowanie drzwi wewnętrznych w celu uzupełnienia motywu aranżacji wnętrza może naprawdę stanowić wypowiedź, jeśli pójdziesz na wyróżniający się kolor, lub subtelnie wzmocnić, jeśli wybierzesz coś, co wtapia się w otoczenie.  Ale jaki kolor wybrać? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne: 

Wyróżniające się wybory kolorów i palety
Jeśli chcesz wypowiedzieć się w swoich wnętrzach, pomalowanie drzwi w ciekawym odcieniu to świetny sposób na to. Przy wyborze kolorów należy wziąć pod uwagę to, co robi reszta przestrzeni wewnętrznej, aby zapewnić, że kolory będą do siebie pasować. Ale pamiętaj, że drzwi otwierają się na dwie przestrzenie wewnętrzne, więc kolor, który wybierzesz, będzie musiał działać dla obu!

Modne kolory wnętrz na lata 2019 i 2020 to róż, głównie odcienie blade i koralowe; zielenie w mięcie i szmaragdzie oraz następujące odcienie niebieskiego: odcienie morskie i wodne w jaśniejszym końcu spektrum, z ciemnym i indygo optymalnym błękitem w ciemniejszym końcu. 

Przy dopasowywaniu kolorów do wnętrz, niektóre podstawowe zasady są takie, że chłodne kolory wyglądają dobrze razem, i to samo dotyczy ciepłych kolorów, ale mieszanie chłodnych i ciepłych może spowodować nieestetyczne zderzenie. Jest to ta sama zasada, co w przypadku odzieży: niektórzy ludzie dobierają chłodne kolory, takie jak pastele lub dramatyczne czernie i biele, inni - często rude głowy - pasują do bogatych, ciepłych kolorów, takich jak musztarda i rdza. Twoje pokoje będą takie same. 

Tendencja do łączenia popularnych kolorów
Być może wolisz wybrać kolor drzwi, który jest bardziej subtelny w swoim podejściu: taki, który wtapia się w Twoje wnętrza, a nie wyróżnia się i mówi sam za siebie. Jeśli chcesz iść tą drogą, to obecnie popularne są odcienie szarości - kolor, który nadal trafia we wszystkie właściwe nuty trendów - wyciszone glinki, zielenie, czernie i biele. 

Jeśli chodzi o uzupełnianie wnętrz, obowiązują te same zasady, co powyżej. Ciepłe kolory idą w parze z ciepłymi, chłodne z chłodnymi. Czerń jest kolorem chłodnym, więc będzie pasować do wnętrz, w których dominują chłodne, ciemne błękity, biele i blade róży. To samo odnosi się do bieli. Ale ciepłe, organiczne, ziemiste odcienie zieleni będą świetnie wyglądać przy podobnej kolorystyce. 

Jak kolory mogą wpływać na Twój nastrój
Kolory naprawdę mają wpływ na twój nastrój, więc warto o tym pamiętać. Dla tych z nas, którzy lubią czuć się blisko natury, organiczna kolorystyka w domu zrobi wiele, aby poprawić swój nastrój i pomóc nam się zrelaksować. Jasne odcienie, takie jak pomarańczowy i żółty, są tak mile widziane i jasne - ale jeśli Twoje drzwi wewnętrzne znajdują się w zacienionym miejscu, gdzie nie ma dużo naturalnego światła, tego typu jasne odcienie mogą wyglądać ciemniejsze niż były zamierzone i w konsekwencji przedstawiają raczej melancholijny wygląd. W ciemniejszych miejscach domu możesz wybrać jasne odcienie lub jasne biele, aby maksymalnie wykorzystać dostępne światło. Czerń jest oczywiście poważnym rodzajem koloru, ale w odpowiednim miejscu może być bardzo uspokajająca, podczas gdy odcienie szarości działają naprawdę dobrze w wielu miejscach i w odpowiednim odcieniu mogą być również bardzo relaksujące.

 

Zobacz

Drzwi przeciwpożarowe - ich cel i znaczenie

Jeśli jesteś w trakcie remontu nieruchomości lub rozpoczynasz budowę własnego domu, to...

10 rzeczy do przemyślenia przy zakupie drzwi...

Każdy, kto bierze udział w tworzeniu domu, niezależnie od tego, czy jest to dom wybudowany...

Częste błędy popełniane przy montażu drzwi...

Bez względu na to, czy budujesz samodzielnie, odnawiasz starą posiadłość, czy po prostu...