Polecamy

10 rzeczy do przemyślenia przy zakupie drzwi wewnętrznych do domu

5 Rzeczy, o których należy myśleć przy remoncie poddasza

Schody

Jakie jest najlepsze drewno do schodów zewnętrznych?

Jaki rodzaj drewna wybrać na schody zewnętrzne? Przy tak wielu możliwościach wybór między schodami z twardego drewna, schodami sosnowymi lub innym materiałem może być trudny. Podjęcie decyzji zależy od wielu czynników, takich jak klimat, styl, a nawet od tego, czy schody są na taras, czy na frontową werandę. Omówmy wady i zalety tegorocznych najpopularniejszych opcji drewna.

SCHODY POKŁADOWE
Wybór numer jeden w przypadku schodów na zewnątrz to nadal tarcica. Czemu? Drewno poddane obróbce jest bardziej odporne na gnicie niż schody z twardego drewna i inne materiały. Używaj trwale impregnowanej tarcicy do:

  • Schody tarasowe
  • Schody w piwnicy
  • Kroki werandy
  • Budynki gospodarcze

Drewno poddane obróbce jest odporne na gnicie i niszczenie. Jednak drewno poddane obróbce nie jest zbyt atrakcyjne. Wybierz spośród kilku odmian listew i dekoracyjnych. Zawsze rozmawiaj z wykonawcą schodów o tym, jak zabezpieczyć schody na zewnątrz, aby uniknąć obrażeń ciała.

KROKI SOSNY
Inną popularną opcją na schody zewnętrzne jest sosna. Sosna jest łatwa w cięciu i montażu, dlatego pozostaje niedrogą opcją dla właścicieli domów i firm. To miękkie drewno wymaga wysokiej jakości farby lub bejcy, aby je uszczelnić. Sosna jest bardzo podatna na gnicie i niszczenie.

CEDR
Chcesz bardziej atrakcyjnego wyrafinowanego wyglądu? Cedr ma ładny czerwony odcień i piękne usłojenie. Cedr jest bardziej miękki niż inne opcje i nie jest tak wytrzymały jak inne gatunki drewna i często ma wyższą cenę. Jednak cedr dobrze się plami i stanowi luksusową opcję dla wymagających właścicieli domów.

EGZOTYCZNE DREWNO
Jeśli chcesz tego, co najlepsze w elegancji i luksusie, wybierz teak lub mahoń. Każdy ma inny wygląd i ziarno. Dobrze je uszczelnij, aby na długo zachowały estetyczne piękno. Zatrudnij profesjonalnych instalatorów, aby zapewnić lata użytkowania.

WZGLĘDY BEZPIECZEŃSTWA
Bez względu na wybraną opcję lub styl, upewnij się, że schody zewnętrzne mają poręcze i inne elementy zabezpieczające. Dodaj światła, aby schody były dobrze oświetlone w nocy lub w deszczowe dni. Może być konieczne dodanie dodatkowego bieżnika, aby zapobiec poślizgnięciom i upadkom. Regularnie dbaj o swoje kroki na zewnątrz.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...