Polecamy

Największe błędy w wystroju wnętrza, których należy unikać

Narzędzia marki Jonnesway, które warto mieć pod ręką

Design

Kołdra obciążeniowa - 5 zalet, które musisz poznać

Kołdry obciążeniowe, zwane też sensorycznymi, cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - ich regularne stosowanie może znacznie poprawić nie tylko stan naszego zdrowia psychicznego, ale też fizycznego. Poznaj najważniejsze zalety kołder terapeutycznych. Zapewniamy Cię, że jest ich znacznie więcej!

Kołdra obciążeniowa - jak to działa?

Sekretem kołdry sensorycznej jest tzw. głęboki ucisk. Wywiera na ciało mocny, ale jednocześnie delikatny i przyjemny w odczuciu nacisk, który pomaga poczuć odprężenie i spokój. Nic dziwnego, że kołdry obciążeniowe stosowane są w leczeniu wielu chorób, w tym depresji. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma to niezwykłe rozwiązanie.

1. Efekt "przytulenia"

Czy wiesz, że w życiu nie warto, ale nawet trzeba się przytulać? To bardzo ważna czynność, która pozwala nam się odstresować. Nie bez powodu ludzie mają potrzebę przytulenia właśnie w trudnych chwilach, gdy czują napięcie i zdenerwowanie. Leżąc pod kołdrą obciążeniową, będziesz mieć wrażenie, jakby ktoś Cię przytulał. W momencie poczujesz odprężenie i wewnętrzny spokój. To idealny stan, który pomoże Ci zasnąć mocnym, spokojnym snem, dzięki czemu rano obudzisz się wyspany.

2. Walka z bezsennością

Masz problemy z zasypianiem? A może wybudzasz się w nocy i potem nie możesz zasnąć? Przyczyną takiego stanu rzeczy najczęściej jest podwyższony poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Kołdra sensoryczna może okazać się idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Wyciszy Cię, ukoi, przez co szybciej zaśniesz i będziesz spać do samego rana. W efekcie zyskasz energię na cały dzień i co za tym idzie - dobry nastrój. To ogromna poprawa komfortu codziennego życia. Sen jest przecież kluczowy dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

3. Kołdra dla alergika

Tradycyjne kołdry wypełnione są puchem lub pierzem. Z tego powodu kompletnie nie nadają się dla osób z alergią. Kołdry sensoryczne są całkowicie hipoalergiczne. W środku znajdują się bowiem szklane kuleczki, które nie uczulają i zapewniają cyrkulację powietrza. Rozwiązanie idealne dla alergików!

4. Dla osób z zaburzeniami lękowymi

Nie bez powodu kołdry obciążeniowe polecane są pacjentom z zaburzeniami lękowymi. To rozwiązanie stanowić może bezpieczne schronienie dla osób odczuwających różne nieprzyjemne stany o podłożu nerwowym. Ucisk kołdry zadziała kojąco i uspokoi nie tylko ciało, ale głowę.

5. Lek na ból

Zastanów się przez chwilę - co robisz, gdy uderzysz się w coś i np. kolano albo inna część ciała bardzo Cię boli? Nierzadko intuicyjnie zaczynasz uciskać to miejsce i masujesz je. Kołdra obciążeniowa wykona to zadanie dla Ciebie. Jeżeli coś Cię boli, to ta może pomóc osiągnąć ulgę. Oczywiście kołdra sama w sobie nie wyleczy przyczyny, ale pomoże np. w bólach pooperacyjnych, menstruacyjnych itd.

---

Szukasz kołdry obciążeniowej dla siebie i swojej rodziny? Sprawdź kolderka.net - znajdziesz tutaj nie tylko ofertę konkretnych produktów, ale też liczne porady, które pomogą Ci zgłębić temat. Powodzenia!

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...