Polecamy

Tkanina obiciowa: jaką wybrać? PORADNIK

10 wskazówek, jak wybrać oczyszczacz powietrza

Design

Przyjazne dla środowiska paleniska: Nowe spojrzenie na podwórkowe ogniska

Palenie drewnem może być odradzane, a miejscami nawet nielegalne, ale nie musi to oznaczać rezygnacji z palenia w kominku. Wypróbuj jedną z poniższych alternatyw

Z paleniskami, zwłaszcza tymi opalanymi drewnem, wiąże się pewien ziemisty romantyzm. Przypominają nam o przytulnych wieczorach spędzanych przy ognisku. Jednak ogień drzewny przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza, a niektóre miasta zakazały stosowania palenisk opalanych drewnem. W odpowiedzi na to, bystrzy projektanci i właściciele domów zwracają się w stronę gazu ziemnego, bioetanolu i alternatywnych rozwiązań na drewno, aby bez wyrzutów sumienia zgromadzić rodzinę i przyjaciół wokół ognia.

Poniższe przykłady przedstawiają nowoczesne paleniska, których kształt, materiał lub umiejscowienie w ogrodzie oddaje odrobinę magii rustykalnego ogniska. Nie musisz się jednak ograniczać - wybierz styl i materiał, który będzie pasował do Twojego domu i ogrodu. Więcej znajdziesz na https://anlen.pl/.

Gaz ziemny

Dzięki łatwości obsługi, paleniska zasilane gazem ziemnym od kilku lat cieszą się dużą popularnością. Ten został umieszczony tak, aby przyciągać ludzi na skraj ogrodu i cieszyć się wspaniałymi widokami.

Ponieważ gaz ziemny jest podawany do dołu przez linię gazową, twój dół będzie musiał być stacjonarny (chociaż wielu producentów dołów przeciwpożarowych oferują również swoje projekty w propan, w wyniku czego bardziej przenośne jednostki).

Podczas pracy z projektantem, aby utworzyć niestandardowy dół ognia, zadać sobie pytanie, jakie rodzaje spotkań zazwyczaj gospodarzem. Ogień pit może podwoić jako stolik do kawy na świeżym powietrzu, a wbudowane siedzenia mogą być skutecznym sposobem, aby pomieścić tłum.

Materiały wykończeniowe. Ten gazowy palenisko kontrastuje ze swobodnym, organicznym wyglądem pierścienia ognia i nowoczesnym szklanym blatem. Kilku producentów oferuje obecnie szkło ekologiczne, wykonane ze szkła poprzemysłowego, które zostało przetopione i zabarwione w celu uzyskania wspaniałych kolorów.

Inne możliwości dla mediów topping obejmują skały lawy i traktowane kamienie rzeczne. Nigdy nie zastępuj ich nieobrobionymi kamieniami lub niezatwierdzonymi materiałami, które mogą się roztrzaskać w ogniu.

Bioetanol

Tak jak czysto spalający się etanol stał się opcją do napędzania samochodów, jest on również możliwym substytutem dla gazu lub drewnianych polan.

Kilka słów o bezpieczeństwie: Paleniska zawierają, no cóż, ogień. Najlepiej stawiać je na ziemi, betonie, kamieniu, żwirze lub innej niepalnej powierzchni. Mimo że paleniska gazowe, propanowe i na bioetanol nie wytwarzają żaru, nadal warto zachować 10 stóp odstępu od paleniska do domu lub innej konstrukcji. Unikaj też instalowania paleniska pod nisko wiszącymi drzewami.

Biokominki na bioetanol można budować w różnych kształtach. Ten ma kształt retro grilla i może być schowany w rogu, zapewniając ognistą atmosferę.

Alternatywy z bali

A jeśli masz już palenisko opalane drewnem? Wypróbuj kłody wykonane z alternatywnych materiałów. Obecnie są one wykonane z odnawialnych zasobów, które podczas spalania wydzielają do 80% mniej emisji niż zwykłe drewno. Oznacza to nie tylko mniejszą ilość tlenku węgla i pozostałości w powietrzu, ale także mniejszą ilość kreozotu gromadzącego się na ścianach paleniska. Do wyboru są polana wykonane z naturalnego wosku bez ropy naftowej, trocin z recyklingu, zużytych ziaren kawy, soi i trawy switchgrass.

Po prostu nie zapalaj go! Ten przykład pokazuje, że palenisko niekoniecznie musi być rozpalone, aby było efektowne. Szeroka i płytka misa ze stali Cor-Ten, pokryta rdzawą patyną, która przywołuje ciepło, stanowi niewymuszoną podstawę dla artystycznego stosu polan.

Zobacz

Zasady urządzania nowoczesnego salonu

Salon to serce każdego mieszkania, miejsce, w którym zarówno właściciele, jak i goście...

Kołdra obciążeniowa - 5 zalet, które musisz...

Kołdry obciążeniowe, zwane też sensorycznymi, cieszą się coraz większą popularnością. Nic...

Projektowanie wnętrz - wskazówki dla...

Wiele osób marzy o tym, aby urządzić swój własny dom lub mieszkanie. Ważne jest, aby...