Polecamy

Mały salon ze stołem - jak go urządzić?

Wyważarka kół klasy premium i jej zalety

Schody

Rzeczy do rozważenia przy wyborze balustrady

Wybór balustrady na schody może nie wydawać się największą decyzją na świecie, ale nadal jest to dość ważny wybór. Przed wyborem balustrady należy wziąć pod uwagę wiele czynników - gdzie będzie ona zlokalizowana, kto będzie jej używał, kto ją zobaczy itp. Zanim wybierzesz balustradę, zadaj sobie te pytania.

Jak bardzo odważny jesteś?

Dodanie balustrady w domu lub na zewnątrz to doskonała okazja, aby stworzyć wyrazisty element. W Stair Star jest tak wiele opcji do wyboru. Jeśli szukasz przytulnej i wygodnej atmosfery, możesz rozważyć drewniane balustrady. Jeśli chcesz mieć nowoczesny, świeży, otwarty wygląd, możesz wybrać szklaną balustradę. Ale jeśli chcesz zrobić ogromne wrażenie, możesz wybrać niestandardowy projekt. Jeśli szukasz inspiracji, zajrzyj do naszej galerii, która prezentuje niektóre z naszych najpiękniejszych dzieł sztuki.

Jak trwała powinna być Twoja balustrada?

Zanim wybierzesz balustradę, zastanów się, kto będzie korzystał z klatki schodowej. Jeśli balustrada znajduje się w obszarze, który jest często używany przez dzieci lub osoby starsze, należy rozważyć zastosowanie czegoś wyjątkowo wytrzymałego, aby zapobiec wypadkom.

Oprócz osób korzystających z poręczy należy również rozważyć, gdzie będzie się znajdować poręcz. Jeśli balustrada jest na zewnątrz, musi być odporna na wiele rodzajów pogody. Jest to szczególnie ważne podczas montażu balustrad w Ontario. Musisz mieć pewność, że poręcz poradzi sobie z niskimi zimowymi temperaturami i letnimi opadami deszczu.

Jakie inne dekoracje są w okolicy?

Jeśli nie jesteś zainteresowany przekształceniem balustrady w wyrazisty element, lub jeszcze lepiej, jeśli tak, to powinieneś rozważyć zasady projektowania w pokojach, w których będzie ona wyposażona. W zależności od dekoracji otoczenia, wybrana przez Ciebie balustrada może wyglądać nie na miejscu i oddawać piękno Twojej przestrzeni życiowej. Jeśli Twój dom jest urządzony w nowoczesnym stylu, warto pomyśleć o szklanej balustradzie. Szklane balustrady zachwycają nowoczesnym designem i dobrze komponują się z niemal każdym typem pomieszczenia. Jeśli Twój dom ma bardziej styl vintage, powinieneś zajrzeć do balustrad z kutego żelaza. Balustrady z kutego żelaza są nie tylko odważne, ale także niezwykle wytrzymałe.

Jak łatwo mogę wyczyścić balustradę?

 Balustrady drewniane są prawdopodobnie najłatwiejsze do czyszczenia; wystarczy, że od czasu do czasu go wytrzeć. Nasze wykonane na zamówienie balustrady z kutego żelaza są absolutnie piękne, ale czyszczenie skomplikowanych projektów może zająć trochę więcej czasu (nadal uważamy, że warto). Jeśli martwisz się o odciski palców, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, możesz wziąć pod uwagę, że możesz czyścić balustradę szklaną częściej, niż chcesz.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...