Polecamy

Zalety niestandardowych schodów w porównaniu ze standardowymi...

Jaką frezarkę do drewna kupić?

Warsztat

Smarownice pneumatyczne bez tajemnic

Osoby, którym zależy na tym, aby posiadane przez nie maszyny były trwałe i niezawodne, muszą zdawać sobie sprawę ze znaczenia, jakie ma ich regularna konserwacja. Tu jednym z najważniejszych zabiegów wydaje się być smarowanie. Pomaga w tym urządzenie znane jako smarownica pneumatyczna, warto wybrać przy tym taką, która rzeczywiście będzie odpowiadać naszym potrzebom.

Smarownica pneumatyczna i jej działanie

Jeśli kluczowe znaczenie ma dla nas źródło energii, możemy mówić o czterech rodzajach smarownic: ręcznych, nożnych, elektrycznych oraz właśnie pneumatycznych. Te ostatnie zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że umożliwiają niewielkie tylko zużycie powietrza, a jednocześnie pozwala na precyzyjne dopasowanie ciśnienia roboczego. Oczywiście, lista zalet smarownic pneumatycznych może być jeszcze dłuższa. To rozwiązania, które charakteryzuje prostota obsługi, wyjątkowo szerokie spektrum zastosowań, wysoka wydajność i duża wygoda pracy. Smarownice tego typu są też trwałe, a jednocześnie odporne na uszkodzenia o charakterze mechanicznym. Można z powodzeniem stosować je nawet w pojazdach dużych i ciężkich, nic też nie stoi na przeszkodzie temu, aby wykorzystywać je w odniesieniu do tych maszyn, w skład których wchodzą części zagrożone tarciem. Napędzanie smarownic pneumatycznych odbywa się z wykorzystaniem skompresowanego powietrza. Smar ma dużą lekkość i jest tłoczony przez wysokie powietrze, możliwe do uzyskania dzięki wykorzystaniu pompy tłokowej.

Zastosowanie smarownicy pneumatycznej

Wśród atutów smarownicy pneumatycznej zawsze w pierwszej kolejności wymienia się wielość sposobów jej wykorzystywania. Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby za jej pośrednictwem smarować części znajdujące się w samochodach osobowych, sprawdza się jednak znakomicie także wtedy, gdy chcemy smarować części traktorów oraz maszyn przemysłowych. To idealne rozwiązanie dla rolnictwa, fabryk, w których konserwuje się sprzęt oraz w serwisach samochodowych.

Smarownica pneumatyczna – najważniejsze parametry

Jeśli decydujemy się na zakup smarownicy pneumatycznej, powinniśmy starać się, aby urządzenie w jak największym stopniu było dopasowane do naszych potrzeb. Kluczowym parametrem wydaje się w tym kontekście pojemność, bo smarownice są pojemnościowo zróżnicowane. Najmniejsze mają zaledwie 400 mililitrów, w sprzedaży dostępne są jednak również smarownice piętnastolitrowe. Trudno mówić w tym kontekście o rozwiązaniach lepszych i gorszych, warto więc zastanowić się przede wszystkim nad tym, jakie są nasze potrzeby. Jeśli liczymy się z koniecznością częstej, a przy tym dość intensywnej eksploatacji, najlepiej postawić na urządzenie, które charakteryzuje wyższa pojemność. Innym parametrem, który warto starannie przeanalizować jest ciśnienie, dobrze jest też sprawdzić przed zakupem, z jaką prędkością działa interesująca nas smarownica. Ważne może być także to, z jakiego materiału została ona wykonana. Może to wpływać w istotny sposób na jej odporność na uszkodzenia mechaniczne.

https://pneumatyczne.net.pl/pl/c/Smarownice-pneumatyczne/40

Zobacz

Narzędzia marki Jonnesway, które warto mieć...

Marka Jonnesway koncentruje się na produkcji narzędzi profesjonalnych. Producent dostarcza...

Klucz do rur - kiedy należy z niego skorzystać?

Kiedy potrzebujesz narzędzia, które wytrzyma duży moment obrotowy, klucze do rur są idealnym...

Jaką frezarkę do drewna kupić?

Frezarka do drewna może być bardzo przydatnym narzędziem w stolarstwie. Okaże się nieoceniona...