Polecamy

Jakie są najlepsze okna dachowe?

7 wskazówek dotyczących aktualizacji domu

Kuchnie

Ukryj gniazdka elektryczne, aby ulepszyć wygląd kuchni

Czy widziałeś kiedyś kuchnię, w której osłony gniazdka elektrycznego są przekrzywione w płytkę? Poza tym, że jest brzydki, jest to koszmar perfekcjonisty ... jak krzywa ramka na zdjęcia, której nie można wyprostować. Nie wspominając o tym, że dopasowanie plastikowego gniazdka elektrycznego i przełączników do konkretnych płytek i kolorów może być trudne. Z tych powodów zalecamy ukrywanie gniazdek elektrycznych, gdy tylko jest to możliwe, aby usprawnić projekt kuchni.

Ukryj gniazdka elektryczne w kuchni

„Wykluczenie ich” po prostu nie wchodzi w grę, ponieważ przepisy budowlane wymagają, aby znajdowały się one w określonych odległościach. Ponadto przepisy budowlane wymagają również, aby niektóre gniazda - na przykład te w pobliżu zlewów - były gniazdami GFCI (przerywacz zwarć doziemnych).

Te specjalne gniazda są zaprojektowane tak, aby odcinały przepływ energii elektrycznej, gdy wykryją, że przepływa przez nie prąd silniejszy niż normalny - znak, że prąd może próbować uziemić się przez człowieka, wodę lub pobliski obiekt, a nie przewody. To te przełączniki, które mają na czołach przyciski „test” i „reset”, dzięki czemu są jeszcze bardziej widoczne i mniej pożądane na gotowych powierzchniach kuchennych.

Ukryte gniazdka tworzą doskonałą kuchnię
Oto kilka wskazówek i pomysłów, które pozwolą bezproblemowo zintegrować gniazdka elektryczne z projektem kuchni.

Zainstaluj niektóre pop-upy

Jeśli podoba Ci się pomysł, że Twoje gniazdka są niewidoczne, kiedy ich nie potrzebujesz, i są łatwo dostępne, kiedy to robisz, pop-upy są dla Ciebie świetną opcją. Niech twój elektryk zainstaluje wyskakujące urządzenia, mogą one wyskakiwać lub nawet wyskakiwać z boku wyspy lub szafki bazowej. Ta opcja zyskała ostatnio popularność w kuchniach, ale najlepiej zastosować ją podczas przebudowy kuchni.

Dodaj listwy wylotowe wzdłuż górnych szafek

Być może jedną z najłatwiejszych i najpopularniejszych opcji jest zainstalowanie pasków gniazd GFCI wzdłuż górnej krawędzi szafki, gdzie w ogóle nie można ich zobaczyć, chyba że schylisz się i spojrzysz na nią.

Istnieją listwy zasilające, które zostały zaprojektowane właśnie do tego celu - w różnych wykończeniach - i można je zamontować równolegle do oświetlenia podszafkowego, aby nie były widoczne. Kolejną zaletą jest to, że przewody mogą przebiegać tuż za urządzeniami na blacie, dzięki czemu są poza linią wzroku i są mniej podatne na zaplątanie się lub rozpryskiwanie i rozpryskiwanie.

Pobierz nasz bezpłatny przewodnik projektowania. Zaprojektuj swoją kuchnię jak profesjonalista i dowiedz się, jak uniknąć 6 największych błędów.

Listwy wylotowe niskie i poziome
Jeśli masz miejsce na blacie bez górnej szafki nad nim, rozważ umieszczenie gniazdek nieco niżej niż zwykle i poziomo, wzdłuż samego początku płytki backsplash. To umiejscowienie w połączeniu z dobrze dopasowanymi osłonami pomoże również zniknąć Twoim gniazdkom.

Użyj stacji ładującej

„Często to rzeczy podłączone do gniazdek wyróżniają je. Na przykład gniazdko używane przez ekspres do kawy jest często ukryte przez ekspres lub młynek do kawy, podczas gdy gniazdo używane przez smartfony i tablety przypomina małe kuchenne stworzenie z wieloma mackami ”- mówi Lauren Webber z coffeeorbust.com.

Pozbądź się tego okropności, zamieniając szufladę lub szafkę w stację ładującą z gniazdkami, które są ukryte w szufladzie lub z tyłu szafki. Dzięki temu rynki zbytu - i wszystkie „rzeczy” - nie powodują bałaganu w kuchni. Jeśli masz na to miejsce, możesz nieco rozszerzyć ten pomysł i zaprojektować biurko lub centrum wiadomości w dobrej wierze w swojej kuchni.

Ukryj swoje zakupy w kąciku śniadaniowym

Kącik śniadaniowy lub kawiarnia to kolejny sposób na ukrycie gniazdka lub dwóch. Dodając to na końcu lady - być może na twoim półwyspie - możesz wyeliminować dwa wyzwania - wyeliminowanie bałaganu na blacie i ukrycie gniazd. Zazwyczaj te miejsca są zagłębione w szafce i pomagają utrzymać poranną kawę bardziej schludną i uporządkowaną.

Wyloty pod blatami wysp

Twoja wyspa to kolejna przestrzeń, w której przepisy budowlane i wygoda wymagają gniazdka elektrycznego lub dwóch. Jeśli używasz tam tylko sporadycznych akcesoriów, rozważ umieszczenie ukrytej listwy zasilającej pod nawisem blatu.


 

 

Zobacz

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z...

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu, kuchnia jest strefą, w której kwitną płytki...

Hurom H200 All In One

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200   Hurom H200 All In One jest rewolucyjną...

Jak wybrać materiały szafek kuchennych

Wprowadzenie do najbardziej popularnych materiałów do produkcji szafek kuchennych Wysokiej...