Polecamy

Jaki kolor drzwi wewnętrznych jest dla ciebie najlepszy?

Ile miejsca potrzeba, aby zainstalować wyspę kuchenną?

Design

Wnętrze w stylu przemysłowym

Odsłonięte cegły, metalowe rury dumnie pokazane, bajecznie przestronne przestrzenie magazynowe, ogromne okna... trend do miejskich wnętrz przemysłowych nie wykazuje oznak spowolnienia. A po co miałoby to być, skoro istnieje tak wiele zalet tego funkowego, funkcjonalnego, nowoczesnego stylu domu, który celebruje ponowne wykorzystanie dawnych przestrzeni przemysłowych dla najlepszego w relaksującym, nowoczesnym życiu?

Ale jak to zrobić dobrze? Oto jest pytanie. Jakie są kluczowe motywy tego przemysłowego typu spojrzenia? Jakiego oświetlenia, mebli, drzwi, armatury i opraw powinieneś szukać, aby zmaksymalizować swoją przestrzeń? Bez względu na to, czy rozpoczynasz samodzielną budowę i preferujesz przemysłowy wygląd, czy też właśnie nabyłeś nowy, bajeczny strych magazynowy w mieście, mamy nadzieję, że ten poręczny blog pomoże Ci przeprowadzić Cię przez to, co najważniejsze. 

Na czym polegają miejskie przestrzenie w stylu przemysłowym? 
Kluczowe idee tego trendu wnętrzarskiego polegają tak naprawdę na maksymalizacji tego, co już jest, aby nadać wyraz swojemu stylowi. Pomyślmy o dawnych przestrzeniach fabrycznych, w których eksponowane byłyby takie rzeczy jak rury i cegły. Przemysłowy miejski wygląd polega na zachowaniu tych elementów i celebrowaniu ich. 

Innym motywem przewodnim tego typu przestrzeni wewnętrznej jest właśnie to: przestrzeń. Te typy domów są zazwyczaj pięknie przestronne i przestronne. Jest ich mniej, ale są większe: mieszkają w jednym pokoju, który może być domem dla gotowania, jedzenia i salonu ... z naturalnym światłem zalewającym ładne, duże okna, które pierwotnie zostały stworzone duże, aby zapewnić dużo światła dla pracowników do wykonywania ich pracy. Miejski styl przemysłowy polega na celebrowaniu funkcjonalnych, dużych przestrzeni z detalami, które podkreślają te naturalne cechy, a nie je zmniejszają. 

Oświetlenie
Oświetlenie jest niezwykle ważne w miejskim stylu przemysłowym. Poszukuj klasycznych, metalowych kloszy i świateł.  Idź tak duży, jak odważysz się na światła sufitowe i nie bój się czegoś, co wygląda na nieco poszarpane i jakby widziało lepsze dni. Jeśli podoba Ci się ten kształt, prawdopodobnie będziesz w stanie go przyjąć. Wady, które na mniejszych przestrzeniach wyglądałyby niechlujnie, nabierają nowego, pięknego wymiaru, gdy celebruje się je w przestronnym otoczeniu.

Jeśli wolisz wyglądać mądrzej, to metalowe odcienie o bajecznych kolorach wnętrza, takich jak złoto, srebro czy krwista czerwień, też będą wyglądać dość gorąco. 

Innym ważnym punktem w oświetleniu nowej przestrzeni przemysłowej jest to, że duże przestrzenie mają tendencję do przyciągania ciemnych, nieprzyjemnych zakątków. Dobrą wiadomością jest jednak to, że dzięki odpowiedniemu oświetleniu obszary te można przekształcić w zachwycające, przytulne zakamarki. Standardowe lampy, światła podłączone do muru, a nawet artystycznie wyeksponowany zestaw świateł bajkowych w narożniku mogą naprawdę zdziałać cuda. Postaraj się, aby każda część przestrzeni była dobrze oświetlona, bo to naprawdę zrobi różnicę. 

Miękkie umeblowanie
Wiele osób mieszkających w przestrzeniach przemysłowych preferuje neutralną, organiczną kolorystykę w swoich miękkich meblach, takich jak poduszki i rzuty. Khaki green, szarość, taupe, off-white ... wszystkie te kolory będą wyglądać tylko bilet obok odsłoniętych cegieł i metalowych rur, tworząc ogólny efekt uspokajający. 

Można jednak również skierować się w drugą stronę i sięgnąć po odważne, bogate kolory, ponieważ również one będą pięknie wyruszyć w dalszą drogę przez szerokie, otwarte przestrzenie. Wspaniały, duży, jasny dywan, który przytłoczyłby więcej konwencjonalnych przestrzeni, będzie wyglądał po prostu wspaniale na Twoich gołych, drewnianych deskach podłogowych, więc jeśli to jest Twój ulubiony styl, to idź na to. Sztuczka, chyba że jesteś bardzo, bardzo zręcznym projektantem wnętrz lub masz eksperta prowadzącego Cię po drodze, polega na tym, aby nie mieszać tych dwóch rzeczy. Albo jest to organiczne i naturalne, albo odważne i bajeczne: nie jedno i drugie! 

Ozdoby okien
Wiele miejskich przestrzeni przemysłowych ma duże okna. Decydując się na to, czym zasłonić okna, chcesz zmaksymalizować te bajeczne walory przyrodnicze w swojej przestrzeni. Niektórzy ludzie wolą pozostawić swoje duże okna przemysłowe wolne od wszelkiego rodzaju zasłon, wolą cieszyć się wschodami i zachodami słońca bez konieczności zasłaniania zasłon.

Jeśli lubisz mieć jakąś zasłonę nad oknem, to prosta, duża żaluzja w neutralnym kolorze, takim jak grzybkowy, ciemnoszary, a nawet czarny, bardzo dobrze spełni swoją rolę i nie wtrąci się zbytnio w Twoją przestrzeń. 

Jeśli wolisz zasłonę, którą możesz narysować, metalowy drążek zasłonowy będzie prawdopodobnie najlepiej wyglądał w tego typu przestrzeni. Podobnie jak w przypadku naszych powyższych rad, również śmiałe kolory pięknie działają. Aksamitne aksamitne zasłony mogą wyglądać po prostu bajecznie, ale proste naturalne tkaniny, takie jak len, również będą dobre, jeśli jest to Twój preferowany wygląd w pozostałej części przestrzeni. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie prostego wyglądu, niezależnie od tego, na jaki się zdecydujesz. 

Drzwi

Drzwi wewnętrzne, które wybierzesz w swojej miejskiej przestrzeni przemysłowej, mogą naprawdę zrobić, lub złamać ogólny wygląd. Prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć stylów typu cottagey, ponieważ będzie to trudne do zrównoważenia z resztą wnętrza. 

Wybierając swoje idealne drzwi, zastanów się, czy chcesz wybrać drzwi szklane, czy też solidne. Opcja przeszklona w oczywisty sposób zmaksymalizuje jeszcze bardziej to, co najważniejsze - światło. 

Podobnie jak w przypadku oświetlenia, należy wziąć pod uwagę materiały, z których są wykonane: metal i ciemne drewno będą wyglądać wspaniale na dużych przestrzeniach, podczas gdy bardziej skomplikowane projekty będą po prostu wyglądać "zagubione". 

Meble

Prawdopodobnie masz już ten pomysł, ale to, o czym naprawdę musisz myśleć, to rozmiar, materiał i design, jeśli chodzi o meble. Piękne, rzeźbiarskie elementy będą wyglądać po prostu cudownie, podczas gdy w wielu innych typach mniejszych domów byłyby po prostu przytłaczające. 

To, jakie meble wybierzesz, zależy od tego, jak podzielimy swoją przestrzeń wewnętrzną. Jeśli zdecydujesz się zamieszkać w jednym dużym pomieszczeniu z małymi "wyłamanymi" pomieszczeniami, to prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie duży, odważny stół dla wielu osób, przy którym będziesz jadł. Miejskie przestrzenie przemysłowe są absolutnie idealne do rozrywki dla wielu ludzi, więc byłoby wspaniale to uczcić, jeśli możesz. Możesz iść zany i szukać dziwacznych, funkowych projektów, takich jak meble z innych rzeczy: samochodów, maszyn przemysłowych ... jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Sofy powinny być tak duże, na jakie Cię stać, ale możesz też bardzo dobrze radzić sobie z wyborem głębokich, relaksujących miejsc do siedzenia wykonanych z toreb fasolowych i ogromnych poduszek do siedzenia. 

Wszystkie meble wykonane z połączenia materiałów, takich jak metal i drewno, będą wyglądać cholernie dobrze. 

Dzieła sztuki
Ponownie, rozmiar, kolor i materiały będą miały znaczenie dla Twoich dzieł sztuki. Duże, odważne, nowoczesne dzieła będą wyglądać po prostu bajecznie. Możesz też rzucić na ściany odważnymi dywanikami, aby uzyskać duże plamy koloru. Mniejsze prace mogą zgubić się w przestrzeni, jednak jeśli tworzysz bardziej intymne obszary z inteligentnym oświetleniem i mniejszymi kawałkami mebli, wtedy mniejsze dzieła sztuki będą pracować absolutnie dobrze, rysując w zwiedzających i pomagając tworzyć przytulne obszary. 

Miejskie przestrzenie przemysłowe są absolutnie bajeczne do życia, jeśli dobrze poznasz szczegóły projektu. Mogą być naprawdę czym tylko chcesz: przytulne, organiczne, odważne, kolorowe... a przede wszystkim elastyczne. Po prostu bądź odważny i myśl duży, a nie pójdziesz daleko w złym kierunku!

 

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...