Polecamy

5 wskazówek dotyczących projektowania kuchni dla rodzin z małymi...

Projektowanie wnętrz - wskazówki dla początkujących

Design

Wskazówki Feng Shui dotyczące głównego wejścia do domu

Każdy chce przejść przez swoje drzwi frontowe i czuć się zdrowo i szczęśliwie. Wejście do domu jest tym, co tworzy atmosferę dla całego mieszkania.

Dobra energia w Twoim domu jest niezwykle ważna, a rzeczy takie jak bałagan, sterty butów przy drzwiach wejściowych i inne rzeczy mogą dramatycznie wpłynąć na nasz nastrój, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Dlatego ważne jest, aby zaprojektować przestrzeń, która przynosi dobrą energię i daje poczucie spokoju po powrocie do domu, a nie frustracji.

Tak więc, oto jak przynieść trochę feng shui do głównego wejścia do domu.

Oświetlenie jest kluczowe
Oświetlenie może mieć duży wpływ na Twój nastrój, więc projektując swój korytarz staraj się mieć źródła światła z różnych wysokości. Na przykład światło sufitowe, lampa narożna i oświetlenie ścienne, ale także upewnij się, że korzystasz z naturalnego światła na tyle, na ile to możliwe, ponieważ oczyszcza to obszar, wzmacnia cechy pomieszczeń i daje iluzję przestrzeni. 

Drzwi wejściowe
Upewnij się, że dbasz o drzwi wejściowe, ponieważ według holistycznych terapeutów uzdrowicieli zjazd, lepkie drzwi utrudniają wprowadzanie nowych możliwości. Upewnij się więc, że Twoje drzwi wejściowe są w idealnym stanie, bez pęknięć i zadrapań, aby zapewnić pozytywną energię od momentu przekręcenia klamki.

Odgracanie
Nic tak nie tłumi nastroju, jak brzęczenie w zagraconej przestrzeni, więc trzeba koniecznie odgrodzić wejście. Wdrażaj systemy organizacyjne, aby zapewnić porządek w przechowywaniu wszelkich akcesoriów i wybieraj meble, które utrzymają czystą ścieżkę.

Wracanie do zagraconego domu, oznacza, że twój umysł natychmiast przejmuje tę energię. Powrót do schludnego, czystego i zorganizowanego domu zapewni Ci doskonałe warunki do odpoczynku i relaksu. 

Rośliny o okrągłych liściach
Zaproś trochę na zewnątrz z okrągłymi roślinami liściastymi, takimi jak chińskie rośliny, roślina gumowa lub nefrytowa.

Mówi się, że liście z blaszkami liściowymi są nieprzyjemne, dlatego zaleca się stosowanie roślin o okrągłych liściach, które są stosunkowo mało wymagające.

Zachowaj świeżość roślin i usuń wszelkie martwe rośliny, ponieważ osłabiają one energię, którą starasz się wytworzyć.

Nie bójcie się koloru
Ludzie często mogą nieśmiało odchodzić od kolorów podczas projektowania przestrzeni w obawie, że mogą nie uzyskać właściwą równowagę, lub mogą stworzyć zły efekt. Jednak kolory mogą wnosić specyficzne dobre wibracje do Twojego domu.

Ważne jest, aby używać kolorów, aby zaprosić energię, której pragniesz do swojego domu. Każdy kolor ma inne konotacje; mówi się, że czerwony przynosi bogactwo i obfitość; niebieski przynosi relaks; zielony jest kolorem dla wzrostu.

Nie zapomnij o widoku z zewnątrz
Istotne jest, aby nie dać się ponieść doskonaleniu wnętrza głównego wejścia i zapomnieć o zewnątrz. Zewnętrzna strona Twojego domu jest tym, co goście zobaczą jako pierwsi i to jest to, co stworzy to pierwsze wrażenie.

Dlatego upewnij się, że jest czysty, schludny i dodaj posypkę koloru, umieszczając rośliny doniczkowe na ganku przednim lub podścielając ścieżkę rabatami kwiatowymi.

 

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...