Polecamy

Nowoczesny projekt schodów

Tkanina obiciowa: jaką wybrać? PORADNIK

Design

Wybieramy półki do pokoju dziecięcego

Jeśli zastanawiamy się, jakie rozwiązanie – piękne i praktyczne – powinniśmy wprowadzić do pokoju dziecięcego, półki z pewnością okażą się trafnym wyborem. To nie tylko ciekawa ozdoba pomieszczenia, ale również przykład rozwiązania, które sprawia, że pokój staje się bardziej funkcjonalny.

Półki stojące w dziecięcym pokoju

Jeśli zastanawiamy się nad możliwie jak najbardziej praktycznym rozwiązaniem, stojące półki do pokoju dziecięcego są z pewnością czymś, co powinno nas zainteresować. Nie zajmują wiele miejsca, a do tego bardzo łatwo można zmieniać ich połączenie. Półki podłogowe są dostępne w różnych konfiguracjach, a co za tym idzie, mają też różne funkcje do spełnienia. Tego rodzaju system przechowywania jest wysoko ceniony choćby dlatego, że charakteryzuje się dużą pojemnością. Można na niego liczyć także dlatego, że jest w stanie wytrzymać duże obciążenia. Półki mogą być przy tym zarówno otwarte, jak i zamknięty. Pierwszy z wymienionych modeli jest postrzegany jako najbardziej uniwersalny. Pozwala na łatwiejsze przekształcenie pokoju dziecięcego, podkreśla jego indywidualny styl, a do tego sprawia, że przestrzeń zyskuje na lekkości. Oczywiście, półki otwarte nie są wolne od wad, o czym można przekonać się choćby dążąc do tego, aby utrzymać je w czystości. Częste czyszczenie to absolutna konieczność, gdy weźmie się pod uwagę to, jak szybko gromadzi się na nich kurz. Jeśli więc zdecydujemy się na półki zamknięte, możemy mieć pewność, że utrzymanie ich w porządku okaże się zdecydowanie łatwiejszym zadaniem. Co więcej, półki takie umożliwią nam systematyczne przechowywanie w nich różnych przedmiotów, w tym ubrań, zabawek, książek i wielu innych rzeczy. Niestety, jest to rozwiązanie, które nie sprawdzi się w pokoju małego dziecka, bo maluch może mieć problem z samodzielnym otwieraniem i zamykaniem szafek. Półki zamykane mają i ten minus, że przyczyniają się do optycznego zmniejszenia się pokoju.

Przyglądając się szafkom podłogowym dostępnym na rynku z pewnością nie przeoczymy tego, że wiele z nich to modele wyposażone w szuflady, pudełka, ścianki działowe, palety, ściany tylnie i różnego rodzaju szafki. Przeważnie umieszcza się je obok okna, choć prezentują się znakomicie także na najdłuższej ścianie pokoju. Lokalizacja półek ma szczególnie duże znaczenie w tych pomieszczeniach, które nie są w stanie zapewnić nam odpowiednio dużej przestrzeni, choć nie sposób nie zgodzić się z tym, że nigdy nie można ignorować jej roli.

Półki na ścianę – funkcjonalność i wygoda

Jeśli zdecydujemy się na półki na ścianę do pokoju dziecięcego, możemy mieć pewność, że przyniesie to spore oszczędności odnoszące się do samej powierzchni użytkowej. Półki ścienne powinny być jednak zamontowane na odpowiedniej wysokości. Najlepsza jest taka, która zapewnia wygodę podczas umieszczania na niej zabawek, książek i innych rzeczy. Jeśli dziecko jest jeszcze małe, szczególnie interesującym rozwiązaniem okaże się z pewnością inwestycja w modele zamknięte, a więc takie, które uchronią je przed spadającymi przedmiotami. Półki tego typu to sprawdzona inwestycja zwłaszcza wtedy, gdy sam pokój jest niewielki.

https://dedekids.pl/products-categories/polki

Zobacz

Jakie są najlepsze okna dachowe?

Okna dachowe odgrywają istotną rolę w architekturze budynków, dodając im niepowtarzalny...

Sprzęt audio — jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Muzyka i sprzęt audio odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu. Dla wielu z nas...

Sypialnia przytulna i w stylu eko

Sypialnia to miejsce, gdzie spędzamy dużą część czasu na odpoczynek i relaks, dlatego warto...