Polecamy

Jak sklejka zmienia sposób, w jaki projektujemy kuchnie

5 Rzeczy, o których należy myśleć przy remoncie poddasza

Drzwi wejściowe

Wybór najlepszych drzwi do Twojego domu

Spójrzmy prawdzie w oczy, wybór odpowiednich drzwi do domu może być nieco zniechęcający. A przy tak wielu opcjach do wyboru łatwo dać się przytłoczyć, zanim jeszcze zaczniesz. Nie martw się, zdarza się to najlepszym z nas… dlatego przedstawiam kilka kluczowych czynników, które należy rozważyć, zanim zaczniesz nurkować. Gotowy? No to ruszamy.

Zastanów się nad stylem swojego domu: czy mieszkasz w nowoczesnym domu z połowy wieku? A może uroczy tudor? Styl domu powinien być pierwszą rzeczą, którą bierzesz pod uwagę przy wyborze drzwi. A jeśli przebudowujesz swój dom, zastanów się nad stylem, który chcesz stworzyć. Po ustaleniu tego stylu możesz zawęzić opcje. Nowoczesne domy z połowy stulecia mają zwykle czystsze linie i krawędzie, a także minimalne szyby. Tudorowie mają zwykle łukowe drzwi i okna z bardziej skomplikowanymi konstrukcjami ze szkła. Odkąd przebudowujemy wiejski dom w Teksasie, trzymamy się klasycznego wyglądu, wybierając podwójne drzwi z przezroczystymi szybami i stonowanym odcieniem drewna. Dla nas pasował do CZUCIE naszego domu, co było najważniejsze.


Poziom prywatności: Poziom prywatności jest OGROMNYM czynnikiem przy wyborze drzwi. Nikt nie chce niezręcznego starcia (mam rację?). Pomyśl o swoim otoczeniu. Mieszkasz w mieście? Albo wiejski dom na wsi? Wiedza o tym, ile prywatności potrzebujesz / chcesz, jest doskonałym czynnikiem decydującym. W naszym przypadku żyjemy w szczerym polu. A ponieważ prywatność nie jest problemem, wybieramy jak najwięcej szkła, aby zmaksymalizować widok naszego kraju. Jeśli szukasz większej prywatności, mniej szkła jest ogólnie lepsze, chociaż zawsze dostępne są okna matowe lub witraże. Kluczem jest wiedzieć, jak bardzo chcesz być widoczny; następnie wybierz odpowiednio opcje szkła.


Lokalizacja drzwi: to może wydawać się oczywiste, ale wiedza o tym, dokąd prowadzą drzwi, może również pomóc zawęzić wybór. Szukasz drzwi wejściowych? Boczne drzwi? Drzwi na patio? Drzwi wewnętrzne? Różne style nadają się do różnych celów. Na przykład drzwi francuskie są generalnie lepiej dopasowane do drzwi tarasowych, podczas gdy drzwi tylne lub drzwi garażowe są bardziej funkcjonalne, gdy są wykonane z litego drewna. Znajomość przeznaczenia samych drzwi może pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.


Pierwsze wrażenia: chociaż większość z nas chciałaby, aby każde drzwi wywoływały zachwyt, zwykle najlepiej jest zdecydować, które drzwi powinny przyciągać najwięcej uwagi. Zwróć większą uwagę na drzwi przednie i tylne, ponieważ są one głównym wejściem i często… pierwszym wrażeniem z Twojego domu. Wiedzieliśmy, że nasze frontowe wejście wymaga złożenia oświadczenia, więc zdecydowaliśmy się na podwójne drzwi. Dobrą zasadą jest rozpoczęcie od wejść, a następnie wejście do środka. Działa to szczególnie dobrze, jeśli masz ograniczony budżet. Najwięcej możesz wydać tam, gdzie ma to największe znaczenie, a resztę odłożyć na później.


Jak to jest zacząć? Jest tak wiele do rozważenia, ale jeśli zdecydujesz o podstawach… będziesz na dobrej drodze. I nie zapominaj, że wybór drzwi powinien być zabawny! To inwestycja w Twój dom na całe życie. Baw się snami, robieniem i planowaniem.

Zobacz

Jak wybrać okna i drzwi? Na co zwrócić uwagę...

Obecne środowisko rynkowe stawia przed budowniczymi domów wiele nowych wyzwań. Będziesz musiał...

Jak wydłużyć trwałość zewnętrznych drzwi...

Drewniane drzwi zewnętrzne dodadzą wiele do Twojego domu: solidne i wytrzymałe, wyglądają...

Co mówią o tobie twoje frontowe drzwi?

Twoje drzwi frontowe to pierwsza rzecz, którą ludzie widzą, kiedy przychodzą do twojego...