Polecamy

Nowoczesny projekt schodów

W jakim stylu urządzić wnętrze?

Schody

Zalety niestandardowych schodów w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami

Wielu budowniczych i właścicieli domów będzie opierać się instalacji niestandardowych klatek schodowych, myśląc, że koszt jest wygórowany, ale czy tak jest naprawdę? Chociaż prawdą jest, że montaż niestandardowych schodów może kosztować budowniczego więcej z góry, ale koszty te szybko się zwrócą po sprzedaży domu. To samo można powiedzieć o niestandardowych schodach instalowanych podczas renowacji. Gdyby dom kiedykolwiek trafił na rynek, niestandardowe schody będą mocnym punktem sprzedaży dla agentów nieruchomości, na którym mogą się skupić i zaowocować lepszą ceną odsprzedaży, niż gdyby istniały standardowe schody.

Podczas gdy niestandardowe schody mogą i dodadzą wartości Twojemu domowi i pomogą Ci sprzedać go szybciej po lepszej cenie, istnieją inne korzyści, które zapewniają niestandardowe schody, które mają niewiele wspólnego z zyskiem, a wszystko związane z jakością życia.

  • Zwiększone doświadczenie - nijakie, domyślne schody mogą zapewnić bezpieczne przejście między piętrami. Ale jedyne w swoim rodzaju niestandardowe schody drewniane mogą zapewnić zwiększone poczucie zachwytu, a także uznanie dla doskonałych materiałów i rzemiosła, których wielu ludziom brakuje w dzisiejszym świecie prefabrykatów ze szkła i plastiku. To podwyższone poczucie zdziwienia jest często tym, co oddziela dom od domu i nigdy nie powinno być traktowane jako nieistotne lub nieważne.
  • Chwalenie się - spójrzmy prawdzie w oczy. Każdy chce trochę piać po swoim domu i co w tym złego? Duma miejsca jest jednym z tych niematerialnych, które znacząco wpływają na jakość życia i często są siłą napędową prac związanych z renowacją lub przebudową. Możliwość zachwycenia przyjaciół i innych gości nowymi, specjalnie zaprojektowanymi i zbudowanymi schodami jest nieszkodliwą zabawą i pewnym sposobem na nawiązanie dobrej rozmowy, a może nawet przyjazną rywalizację.
  • Łatwość konserwacji - Niestandardowe schody są zwykle budowane z materiałów wyższej jakości niż standardowe, domyślne schody typu cookie. Z biegiem czasu te materiały nie tylko zachowają większą wartość niż tańsze materiały, ale będą również lepiej wykonywać swoją pracę i będą mniej podatne na skrzypienie, wypaczanie, pękanie lub poluzowanie.

Standardowe schody w kształcie litery L lub U z pojedynczym lub podwójnym spocznikiem, podobnie jak autobus, zaprowadzą Cię tam, gdzie chcesz. I podobnie jak autobus, nie zapewni Ci żadnych niezapomnianych wrażeń ani nie zwiększy ogólnej jakości Twojego życia. Jeśli czujesz, że potrzebujesz tylko autobusu, to w porządku. Ale jeśli chcesz czegoś więcej od doświadczenia życia w swoim domu, rozważ zainstalowanie niestandardowych drewnianych schodów podczas budowy, renowacji lub przebudowy.

Niestandardowe klatki schodowe nie mają po prostu podnosić Twojego ciała z jednego piętra na drugie, mają one na celu podniesienie Twojego ducha ponad codzienność i wzbogacenie doświadczenia Twojego domu dla Ciebie, Twojej rodziny i Twoich gości. Tak się składa, że ​​znacznie poprawią również wartość końcową Twojego domu, co może być wystarczającym powodem dla wielu osób, aby zainstalować w swoim domu niestandardowe klatki schodowe.

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...