Wyważarka kół klasy premium i jej zalety
Praca wulkanizatora, choć przyjemna, bywa dość niewdzięczna, a współpraca z klientami uczy odporności na szereg sytuacji generujących stres. I choć części klientów można po prostu nie świadczyć usług, nie ma wcale gwarancji, że ci, którzy pojawią się na ich miejscu, będą mniej roszczeniowi. Oczywiście, w świadczeniu usług na najwyższym poziomie pomagają nie tylko mocne nerwy, ale również wysokiej jakości sprzęt, w tym zwłaszcza wyważarka do kół. Jej wybór nie należy do zadań prostych. Często trudno zdecydować, które jej funkcje można uznać za te o kluczowym znaczeniu.
Wyważanie kół – najczęstsze problemy
Gdybyśmy chcieli znaleźć źródło największej liczby błędów popełnianych podczas wyważania kół, musielibyśmy zgodzić się z tym, że jest nim pośpiech. Bez względu na wielość kampanii przypominających o zasadności wymiany opon, zdecydowana większość kierowców decyduje się na ten krok na ostatnią chwilę, gdy nie można już zwlekać z tym dłużej. Zima ich zaskakuje, za bramą zakładu ustawiają się więc kolejki, a każdy chce być obsłużony natychmiast. Oczywiście, zmiana nawyków klientów nie jest czymś, z czym będziemy sobie w stanie poradzić w ciągu jednego sezonu. Jeśli jednak postawimy na odpowiednio dobraną wyważarkę, możemy być bardziej niż pewni, że wyręczy nas ona podczas wykonywania szczególnie wielu czynności. To właśnie ona jest w stanie wykonać niezbędne pomiary, a co za tym idzie, my sami spędzimy pod każdym z kół zdecydowanie mniej czasu. Szybsza obsługa sprawi, że będziemy w stanie obsłużyć większą grupę klientów i nawet, jeśli nie wyeliminujemy wszystkich błędów, z pewnością będziemy w stanie popełnić ich mniej.
Pomiar bicia felgi
Klienci bardzo często skarżą się, że koła biją, a jazda jest przez to niespokojna i niebezpieczna. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka, a jedną z najważniejszych wydaje się bicie promieniowe obręczy. Jeśli zdecydujemy się na wyważarkę wyposażoną w funkcję pomiaru bicia felgi, będziemy mogli skontrolować to w prostu sposób. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni program, wkręcimy rolkę do wysięgnika pomiarowego, a następnie przystawimy ją do wewnętrznej części felgi, a koło zacznie się obracać. Sygnał dźwiękowy da nam znać, że pomiar już się zakończył. Na monitorze wyważarki można będzie odczytać jego wynik sprawdzając, czy felga jest prosta nie w jednym, ale w dwóch położeniach – na godzinie szóstej i dwunastej. Program do sprawdzania bicia obręczy pozwala także na sprawne sprawdzenie, czy felga posiada tak zwane uszkodzenia punktowe. Okazuje się, że może być to cenna wiedza. Jeśli sprawdzimy felgę w ten sposób, możemy mieć pewność, czy jest ona prosta, czy nie. To idealne rozwiązanie, gdy chcemy ochronić się przed nieuzasadnionymi reklamacjami składanymi przez klientów. Urządzenie takie to jednak przede wszystkim szansa na oszczędność czasu w pracy i możliwość wykonywania jej nie tylko zdecydowanie szybciej, ale i zdecydowanie dokładniej. To także możliwość pracy ze sprzętem posiadającym źródło światła LED, co sprawia, że łatwiej ustalić miejsce, w którym konieczne jest naklejenie ciężarka.
Zobacz
ADBL - kosmetyki do profesjonalnego detailingu
W świecie motoryzacji i pielęgnacji pojazdów coraz większą popularność zdobywają...
Narzędzia marki Jonnesway, które warto mieć...
Marka Jonnesway koncentruje się na produkcji narzędzi profesjonalnych. Producent dostarcza...
Klucz do rur - kiedy należy z niego skorzystać?
Kiedy potrzebujesz narzędzia, które wytrzyma duży moment obrotowy, klucze do rur są idealnym...