Polecamy

Smarownice pneumatyczne bez tajemnic

Design dla przedsiębiorców. Wzornictwo przemysłowe z unijnym...

Kuchnie

5 błędów projektowych w kuchni, które znacznie utrudniają sprzątanie

Upewnij się, że twój sen nie jest koszmarem do posprzątania.
Kuchnia jest najczęściej używanym pomieszczeniem w domu, więc nic dziwnego, że najszybciej robi się nieporządek. Chyba że kurz, plamy i bałagan są trzymane w ryzach, mogą łatwo przejąć. Dlatego tak ważne jest, aby podczas projektowania kuchni wziąć pod uwagę jej czystość. Jest to przeoczony obszar i są częste błędy projektowe, które sprawiają, że sprzątanie staje się wyzwaniem.

Aby utrzymać kuchnię w czystości, nie trzeba jednak uciekać się do przestrzeni ze stali nierdzewnej z odpływem w podłodze. Prostota i racjonalizacja są często wystarczające, aby utrzymać porządek i organizację życia w kuchni. Tutaj są niektóre z najczęstszych błędów projektowych, które utrudniają sprzątanie kuchni. Zwróć uwagę na nie i utrzymuj swoją kuchnię nieskazitelnie czystą przez długi czas.

 

Błąd 1: Zainstalowałeś wiele błyszczących powierzchni
Kuchnie na wysoki połysk świetnie wyglądają na blogach projektowych i w czasopismach architektonicznych. Są one jednak wyzwaniem do utrzymania w realnym życiu. Oprócz łatwości czyszczenia, stal nierdzewna, lustra i lakierowane wykończenia ukazują smugi i odciski palców. Weź pod uwagę matowienie dużych powierzchni lub zdecyduj się na wykończenia polerowane i szczotkowane.

Jeśli już wyposażyłeś swoją kuchnię w materiały o wysokim połysku, utrzymuj powierzchnie w czystości za pomocą środka do czyszczenia szkła bez smug lub zwykłego mydła i ciepłej wody.

 

Błąd 2: Zanika twoje zaangażowanie w otwarte przechowywanie.
Otwarte szafki i schowki są już od jakiegoś czasu modne, ale nie są dla wszystkich. Zwłaszcza dla rodzin i zapracowanych pracowników. Jeśli rozważasz otwarty magazyn i szafki, pomyśl najpierw o swoim stylu życia. Czy podoba Ci się wszystko na swoim miejscu? Czy uważasz, aby odkładać składniki, gdy tylko ich używasz? Jeśli odpowiadasz "nie", to albo zastanów się dwa razy nad otwartym przechowywaniem.

Przy otwartym magazynie można utrzymać je w dobrym porządku przy minimalnym wysiłku. Po pierwsze, zapakowane produkty należy przechowywać poza poziomem oczu lub na peryferiach. Suchy towar należy umieścić w odpowiednich szklanych słoikach. Luźne przedmioty pakować do eleganckich pudełek. Na koniec wykorzystaj otwarty magazyn do przechowywania naczyń dekoracyjnych i przechowuj bardziej praktyczne przedmioty.

 

Błąd 3: Tak wiele szwów i szczelin
Dawno, dawno temu, tradycyjne szafki i blaty z płytek mogły wydawać się pięknymi wyborami wzorniczymi. Teraz, to horror. Zaplamione lub wypełnione niedostępnym brudem i kurzem. Im więcej szwów i szczelin ma kuchnia, tym więcej możliwości kurzu musi zrobić sobie w domu.

Aby zminimalizować ryzyko powstania szwów i szczelin, wybierz szafy bezramowe i zainstaluj profesjonalne blaty z kamienia lub laminatu. Stosuj zlewozmywak podtynkowy z bezkrawędziowym odpływem, aby umożliwić prześlizgnięcie się wody i żywności. Szczeliny mogą być nieuniknione w przypadku płytek, ale ciemniejszy fuga kryje plamy.

 

Błąd 4: Twoja kuchnia jest zaopatrzona w ozdobne detale i bibeloty
Nawet jeśli minimalizm nie jest twoją sprawą, musisz przyznać, że kuchnie są łatwe do utrzymania w czystości. Ozdobne detale na meblach jadalnych, teksturowane powierzchnie oraz wiele akcesoriów i tekstyliów przyciągają kurz, a nawet tłuszcz. Aby utrzymać je w czystości, wymagają znacznie więcej niż tylko wycierania. Jeśli Twoja kuchnia jest wielofunkcyjna - ze stacją komputerową lub kącikiem zabaw dla dzieci - jeszcze trudniej jest utrzymać porządek w kuchni.

Aby uniknąć pułapki pyłowej, należy zachować prostotę konstrukcji. Nie musisz być minimalistą. Średniowieczne kuchnie nowoczesne i kuchnie Shaker to tradycyjne, ale proste wzornictwo. Jeśli Twoja przestrzeń jest wielofunkcyjna, trzymaj przedmioty, które tworzą bałagan w kreatywnych rozwiązaniach do przechowywania. Lub, możesz rozważyć jasne. Minimalna ilość miejsca do życia jest bardziej wszechobecna niż kiedykolwiek. Masz przyjaciela, który pomoże Ci dowiedzieć się, które przedmioty są posiadaczami, a które mogą być przekazane na kogoś innego.

 

Błąd 5: Twoje środki czyszczące za daleko
W tym pracowitym dniu i wieku, utrzymanie czystości w kuchni jest trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przechowywanie twoich środków czystości w innym miejscu twojego domu nie ułatwia życia. Zmierzmy się z tym; jeśli twoja miotła jest w piwnicy, nie będziesz super chętny do zamiatania w górę po kolacji.

Jeśli znajdujesz się w środku przeprojektowanej kuchni, stwórz dużą przestrzeń do przechowywania z myślą o środkach czyszczących. Szafka do przechowywania lub spiżarnia z miejscem na miotłę i środki czystości jest idealna. Chociaż w mniejszej kuchni wystarczy szuflada. Jeśli twoja przestrzeń jest mała, trzymaj kilka produktów pod ręką. Wielopowierzchniowy spray, gąbka i miotła ręczna z szufelką do kurzu to świetny początek. Posiadanie ich w zasięgu ręki sprawia, że czyszczenie konserwacyjne jest o wiele bardziej atrakcyjne.

Chcesz jeszcze bardziej ułatwić sprzątanie kuchni? Zainwestuj w profesjonalne usługi sprzątania.

 

Zobacz

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z...

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu, kuchnia jest strefą, w której kwitną płytki...

Hurom H200 All In One

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200   Hurom H200 All In One jest rewolucyjną...

Jak wybrać materiały szafek kuchennych

Wprowadzenie do najbardziej popularnych materiałów do produkcji szafek kuchennych Wysokiej...