Polecamy

Jak prać fotele i meble tapicerowane w domu?

W jakim stylu urządzić wnętrze?

Kuchnie

Wskazówki dotyczące wyboru płytek kuchennych z pomocą płytek Equipe Artisan

Spośród wszystkich pomieszczeń w domu, kuchnia jest strefą, w której kwitną płytki. Dostępne w nieskończonej ilości kształtów, rozmiarów i zastosowań, wybór płytek do kuchni jest jednak często zniechęcającym doświadczeniem.

Jeśli jesteś w środku montażu lub projektowania nowej nowoczesnej kuchni, są szanse, że już wydałeś znaczną ilość pieniędzy na zmiany konstrukcyjne, szafki i urządzenia. Zrozumiałe jest, że może to być kuszące, aby wybrać ponownie koszty przy wyborze nowoczesnych płytek kuchennych. Często jest to właściwe posunięcie. Ale zanim skierujesz się w dół oszczędnego pasa, weź pod uwagę znaczenie płytek w większym planie swojej przestrzeni. Oto kryteria wyboru różnych płytek, które mogą być potrzebne w Twojej kuchni:

Określ, gdzie będą stosowane twoje płytki

Zanim nawet zastanowisz się, co kupić, musisz zdecydować, które powierzchnie potrzebują płytki. Nowoczesne kafelki to bardzo popularny wybór na blaty i oczywiście na podłogi. Może wydawać się to oczywiste, ale podjęcie decyzji o tym, gdzie zostaną zastosowane kafelki, zaoszczędzi później sporo dramatu.

Uwzględnić różnice pomiędzy płytkami

Kiedy ktoś mówi słowo "kafel", większość ludzi natychmiast wyobraża sobie odmianę ceramiki lub porcelany. W rzeczywistości słowo 'kafel' może odnosić się do wszystkich rodzajów materiałów. Tak długo, jak może być ustawiony w rzędach lub blokach na płaskiej powierzchni, jest to kafel. W nowoczesnej kuchni, twoje opcje są ogromne - od kamienia, korka i linoleum do bambusa, szkła i oczywiście, ceramiki i porcelany. Twoja aplikacja będzie w dużej mierze dyktować, która płytka może być użyta. Szkło, na przykład, źle nadaje się jako płytka podłogowa, ale świetnie nadaje się na tylne odpryski.

Płytki Equipe z kolekcji Artisan znajdziesz w sklepie https://modnalazienka.pl/ >>

Zdecyduj, ile wydać

Płytki są dostępne we wszystkich możliwych przedziałach cenowych. Wiedza o budżecie powinna być więc naturalnym punktem wyjścia. Na przykład płytki winylowe są tańsze, podczas gdy niestandardowe płytki ceramiczne są często drogie. Ta rzeczywistość będzie dyktować, co można zrobić. Kiedy już zawęzisz swoje wybory, podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze.

Miej na uwadze swój styl życia

Większość przyzwoitych płytek kuchennych jest dość odporna. Ale należy rozważyć, jak korzystać z kuchni, i dokonać wyboru płytek odpowiednio. Płytki ceramiczne mogą obsłużyć ciepło gorących garnków i patelni, podczas gdy oczywiście linoleum nie może. Winylowe płytki podłogowe są mniej wytrzymałe niż kamień, ale czy naprawdę potrzebujesz płytek, które wytrzymają próbę czasu? Zadaj sobie pytanie, jak wykorzystujesz swoją przestrzeń, a odpowiedzi staną się oczywiste.

Wybierz właściwy rozmiar

Popularnym trendem w zakresie płytek kuchennych jest stosowanie dużych, ponadwymiarowych, prostokątnych płytek. Powody są oczywiste. Większe płytki oznaczają mniej fug i zwiększone poczucie wyrafinowania. Te płytki będą musiały być ułożone przez profesjonalistę, ponieważ ciężkie płytki są trudne i niebezpieczne w przemieszczaniu. Przy układaniu płytek należy również wziąć pod uwagę ich orientację. Aby kuchnia czuła się nowocześnie, należy rozbić kratkę i poprowadzić płytki pionowo. Aby uzyskać bardziej konserwatywny wygląd, należy zdecydować się na standardowy wzór siatki.

Zobacz

Hurom H200 All In One

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H200   Hurom H200 All In One jest rewolucyjną...

Jak wybrać materiały szafek kuchennych

Wprowadzenie do najbardziej popularnych materiałów do produkcji szafek kuchennych Wysokiej...

5 błędów projektowych w kuchni, które...

Upewnij się, że twój sen nie jest koszmarem do posprzątania. Kuchnia jest najczęściej...