Polecamy

Klucz dynamometryczny płaski

Jaki kolor drzwi wewnętrznych jest dla ciebie najlepszy?

Schody

Dobrzy producenci schodów: jak ich dostrzec

Ponieważ coraz więcej osób decyduje się pozostać w domu, wiele z nich zaczęło szukać sposobów na poprawę swoich domowych doznań, a niestandardowe schody stały się popularnym sposobem na to. Ale, jak to często bywa, trendy zazwyczaj przyciągają w równej liczbie profesjonalistów i oszustów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, czy masz do czynienia z oddanymi projektantami i rzemieślnikami, czy z kimś, kto czytał o niestandardowych schodach i zdecydował, że można tam zarobić kilka dolarów.

Renomowani producenci schodów w Toronto i innych miejscach będą wykazywać podobne cechy, których nie będą wykazywać producenci schodów niskiej jakości, w tym:

  • Otwartość - jeśli producent schodów ma coś do ukrycia, będzie powoli odbierać telefony, niejasno o ich procedurze, niechętnie przedstawi referencje i nie będzie chciał oferować żadnych długoterminowych gwarancji. Z kolei renomowani producenci będą mieli dumną historię firmy, którą chętnie się dzielą, będą gotowi wyjaśnić, skąd biorą swoje materiały i skąd te materiały są pozyskiwane, zawsze odpowiadać na Twoje telefony i oferować hojne gwarancje.
  • Materiały wysokiej jakości - Producent schodów powinien być całkowicie otwarty na temat różnych rodzajów drewna używanych w ich procesie produkcyjnym. Niektórzy powiedzą, że używają tylko twardego drewna, kiedy faktycznie używają sosny. Częstym podarunkiem za ich oszustwo będzie cena, która jest zbyt niska, aby miała sens. Jeśli masz wątpliwości co do producenta, skontaktuj się z UOKiK. Będą mieli rejestr wszelkich roszczeń o oszustwo przeciwko firmie.
  • Dopasowanie - dobrze zbudowane schody pasują do siebie bezproblemowo, tworząc jedną jednolitą powierzchnię pod każdym kątem. Wysokiej jakości producent schodów zrobi wszystko, aby tak się stało. Producenci dyskontów nie mają czasu, aby przejmować się takimi rzeczami. Ich misja polega na obniżeniu kosztów, a efekty tego programu można zobaczyć w zakrętach, które nie pasują idealnie, w otwartych przestrzeniach między podstopnicami i stopniami oraz w przestrzeniach wokół kręgu, gdzie styka się z bieżnikiem.
  • Odpowiedzialność za środowisko - z powodu wyczerpywania się zasobów, tak ważnej kwestii, żaden odpowiedzialny producent schodów drewnianych nie przyjmie drewna z wątpliwych źródeł. 

Pozbycie się niskiej jakości producentów schodów nie zawsze jest łatwe, ale zawsze warto, choćby dlatego, że główne schody są tak ważną cechą Twojego domu. Będziesz chciał dokładnie wiedzieć, co otrzymujesz, że zostało dobrze skonstruowane i że materiały zostały pozyskane w sposób odpowiedzialny.

 

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...