Polecamy

Narzędzia marki Jonnesway, które warto mieć pod ręką

10 wskazówek, jak wybrać oczyszczacz powietrza

Schody

Jak odnawiać stare drewniane schody - 4 profesjonalne porady

Czy Twoje schody widziały lepsze dni? Czy potrzebują odnowienia, naprawy lub wymiany? Renowacja schodów może przywrócić Twoim starym schodom drewnianym piękno minionych dni. Czy powinieneś spróbować samodzielnie naprawić schody, czy zatrudnić profesjonalistę? Zapoznaj się z tymi profesjonalnymi wskazówkami.

BEZPIECZNE SCHODY DLA WSZYSTKICH
Schody muszą być dobrze oświetlone, mieć solidne poręcze i nie powinny stwarzać ryzyka potknięcia. Renowacja schodów różni się znacznie od naprawy zepsutych stopni. Upewnij się, że kroki są bezpieczne. Sprawdź, czy nie ma pęknięć, luźnych desek, skrzypiących stopni, złamanych stopni lub stopni, które nie są równe. Sprawdź, czy poręcz jest solidna i wytrzyma ciężar osoby dorosłej bez uszkodzenia ściany. Jeśli to możliwe, najlepsza jest poręcz po obu stronach schodów, zwłaszcza jeśli członkowie rodziny mają fizyczne ograniczenia. Skontaktuj się ze Stair Star, aby przeprowadzić profesjonalną kontrolę schodów.

PODSTAWY RENOWACJI
 Pierwszy krok polega na zdzieraniu farby ze schodów. Chcesz, aby pomieszczenie było jak najbardziej wentylowane. Wszelkie dzieci, zwierzęta lub dorośli z problemami z oddychaniem powinny być w trakcie remontu gdzie indziej. Wentylować wentylatorem i otwierać okna, szczególnie podczas zeszlifowywania starej powłoki. Szlifowanie może zająć bardzo dużo czasu.

LĄDOWANIE
Renowacja podestu może być ważną częścią procesu. Jeśli podest jest nierówny, ma połamane deski lub nie ma solidnej konstrukcji, może być konieczna jego natychmiastowa wymiana. Uważaj na luźne deski, przestrzenie między ścianą a podestem lub podest, który „daje” za dużo. Profesjonalna inspekcja może określić, czy musisz się martwić o bezpieczeństwo konstrukcyjne lądowania.

KROKI KOŃCOWE
Bejcowanie drewna i poliuretanowe wykończenie projektu. Te końcowe procesy obejmują bardzo, bardzo śmierdzące chemikalia. Profesjonalni wykonawcy zapewnią, że cała powierzchnia została naprawiona, wyczyszczona i odkurzona przed nałożeniem bejcy i ostatecznej warstwy. Na schodach nałożą bogatą i równą sierść. Po wyschnięciu ostatniej warstwy należy przemalować tablice i listwy. Ciesz się nowymi, ekscytującymi schodami!

 

Zobacz

Schody drewniane i ich rodzaje

  Drewniane elementy pięknie prezentują się we wnętrzach. Nic dziwnego, że tak...

5 sposobów, aby schody były bezpieczne dla...

Spadanie ze schodów może spowodować poważne obrażenia. Jak zrobić bezpieczne schody dla...

Nowoczesny projekt schodów

Twoje schody stanowią deklarację o Twoim domu lub firmie. Niezależnie od tego, czy...